Wciąż bez zmian w kwestii małego ruchu granicznego

Data dodania: 2019-02-04 13:32:44, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Wciąż bez zmian w kwestii małego ruchu granicznego
Na zdjęciu: Jacek Protas i Janusz Cichoń
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Rząd wciąż stoi na stanowisku, że mały ruch graniczny z obwodem kalinigradzkim powinien pozostać zwieszony. Innego zdania jest opozycja. Poseł PO Jacek Protas wystąpił z kolejną interpelacją w tej sprawie i jednocześnie zapewnia, że po dojściu do władzy jego partii – mały ruch graniczny zostanie natychmiast przywrócony.

W 2016 roku rząd PiS zdecydował o zawieszeniu małego ruchu granicznego z Rosją. Mieszkańcy warmińsko-mazurskiego od tej pory nie mogą przekroczyć tej granicy na zasadach uproszczonych na podstawie zezwoleń. Jak twierdzi rząd – decyzja podyktowana była kwestiami bezpieczeństwa.

Stanowisko Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wciąż pozostaje bez zmian - w interesie Polski i jej bezpieczeństwa mały ruch graniczny powinien pozostać zawieszony.

Innego zdania jest opozycja, która tematu małego ruchu granicznego nie odpuszcza.

Szef Platformy Obywatelskiej na Warmii i Mazurach, poseł Jacek Protas, podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Olsztynie, poinformował o kolejnej interpelacji złożonej do MSWiA w tej sprawie.

- Jako PO nie odpuszczamy tego tematu. Uważamy, że mały ruch graniczny był dla naszego regionu bardzo korzystny gospodarczo. Pan minister nie podziela niestety naszego zdania – mówił Protas.

Protas przypomniał również słowa przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny, który przed ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi wizytował w Olsztynie. Schetyna zapewniał wtedy, że po dojściu Platformy Obywatelskiej do władzy, mały ruch graniczny zostanie automatycznie przywrócony.

- Zrobimy to po to, by pomagać ludziom rozwiązywać ich problemy, by mogli zarabiać, robić interesy. Żeby wiedzieli, że władza jest po to, by pomagać mieszkańcom – mówił we wrześniu w Olsztynie Schetyna.

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • mm2 2019-02-06 08:22:54
  MRG to było jawne przyzwolenie na łamanie prawa. Dlaczego ktoś się ma bogacić na "lewo". Nie popieram pisu ale to że zrobił porządek z MRG to słuszna sprawa
  Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść
 • Młoda 2019-02-05 22:12:40
  Panowie. Jest (uwierzcie zwykłej obywatelce) wiele waźniejszych spraw do załatwienia w regionie niż to o czym mówicie. Kiedyś tematem wiodącym był port lotniczy w Szymanach Politycy wałkowali temat przez 20 lat. Przyszedł odpowiedni czas i port powstał. I powstał nie dlatego że gadano na ten temat stale. Wy dzisiaj Panowie odgrzewacie stare kotlety. Nic odkrywczego w waszych konferencjach. Ale jacy politycy takie tematy... Tyle w tym temacie.
  Odpowiedz Oceń: 4 1 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-02-05 13:40:14
  Powoływanie się na kwestie bezpieczeństwa to wykręt. Rząd PiS kosztem mieszkańców i przedsiębiorców z naszego regionu uprawia politykę względem Rosji, a właściwie to zagranie PiS własny elektorat PiS, bo na Rosji nie robi to wrażenia.
  Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść
 • mm2 2019-02-05 07:59:58
  MRG nie powinien nigdy powstać. ludzie z okolic zrobili sobie biznes na sprzedaży paliwa, fajek i wódki a państwo nic z tego nie ma. Mam nadzieję że nigdy go nie przywrócą
  Odpowiedz Oceń: 3 6 Zgłoś treść
 • passat w TDI 2019-02-04 17:05:11
  Politykierzy nie mają pojęcia że MRG nie ma nic wspólnego z turystyką itd. To jawne przyzwolenie na przemyt.
  Odpowiedz Oceń: 3 10 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.