Pierwszy krok do dotacji!

Ostatnia aktualizacja 2017-02-17 14:26:01, ol
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Pierwszy krok do dotacji!
Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych, w którym powstaje paliwo do nowej ciepłowni

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że wniosek o dofinansowanie projektu "Budowa instalacji termicznego przekształcania frakcji energetycznej z odpadów pochodzących z odpadów komunalnych, z odzyskiem energii elektrycznej i cieplnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą" spełnił kryteria formalne oraz został oceniony pozytywnie według kryteriów merytorycznych I stopnia. 

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie 30 grudnia 2016 roku złożyło do NFOŚiGW wniosek o dofinansowanie projektu budowy Instalacji Termicznego Przekształcania Frakcji Energetycznej z Odpadów Komunalnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Olsztynie. Planowany poziom dofinansowania pozwoli na sfinansowanie 50% wartości kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

Nowa elektrociepłownia jako paliwo wykorzystywać będzie frakcję energetyczną powstałą z przetwarzania odpadów komunalnych. Dzięki tej inwestycji w naszym województwie zostanie domknięty system gospodarki odpadami komunalnymi, a miasto zyska nowe, ekologiczne źródło energii, które zasili domy mieszkańców.

W ramach projektu zrealizowana będzie również modernizacja Ciepłowni Kortowo pod kątem spełnienia standardów środowiskowych wymaganych Dyrektywą IED. Ta część projektu nie jest objęta wnioskiem o dofinansowanie. Przedsięwzięcie realizowane będzie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego z udziałem Polskiego Funduszu Rozwoju oraz banków finansujących. Zainteresowanie finansowaniem projektu wykazały banki polskie: Bank Gospodarstwa Krajowego i Bank PKO BO, jak również banki europejskie: Europejski Bank Rozbudowy i Rozwoju oraz Europejski Bank Inwestycyjny.

Zgodnie z regulaminem konkursu, kolejnym etapem oceny wniosku jest ocena merytoryczna II stopnia, po zakończeniu której utworzona zostanie lista projektów wybranych do dofinansowania. Harmonogram realizacji konkursu wskazuje, że zatwierdzenie listy projektów wybranych do dofinansowania może nastąpić do 20 czerwca 2017 r.

Droga do uzyskania finansowania jest jeszcze bardzo długa, bowiem projekt wymagać będzie notyfikacji przed Komisją Europejską. Jednakże jesteśmy zdeterminowani i gotowi do pełnego zaangażowania i współpracy, aby to finansowanie pozyskać z korzyścią dla mieszkańców Olsztyna i województwa. 

Strona projektu->

Źródło: UM Olsztyna

Artykuł sponsorowany

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Gościu 2017-02-19 15:56:37
  Artykuł sponsorowany! I wszystko jasne... UM sieje propagandę za pieniądze mieszkańców!
  Odpowiedz Oceń: 2 1 Zgłoś treść
 • Miś123 2017-02-17 13:28:19
  Miś
  Odpowiedz Oceń: 2 2 Zgłoś treść
 • Jadwiga_Misiak 2017-02-17 12:17:03
  ZUOK nie daje rady "zagospodarować" odpadów, które do niego trafiają. "Odsprzedaje" je z zyskiem do firmy NOVAGO. Pomysł ze spalarnią wobec tego typu przykładów świadczy o nieznajomości realiów jego pomysłodawców. Dziś wielu krzyczy nad potrzebą walki ze smogiem. Ta nasza spalarnia (elektrociepłownia) widocznie ma w dokumentach (projektach) bardzo niską emisję substancji szkodliwych i mega wydajne filtry.
  Odpowiedz Oceń: 2 1 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze