Ważne zmiany w komunikacji miejskiej!

Ostatnia aktualizacja 2012-11-09 11:50:40, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Olsztynie wprowadzi zmiany w układzie komunikacyjnym stolicy Warmii i Mazur. Od 1 grudnia nie będzie już funkcjonować linia nr 16 i 29. W zamian uruchomione zostaną linie nr 36 i 89.

Zmiany mają ułatwić poruszanie się po mieście, mieszkańcom części osiedli. Najbardziej skorzystają mieszkańcy Osiedla Zacisze, którzy otrzymają bezpośrednie połączenie z centrum miasta.


Wprowadzone zmiany:


•    Uruchamiamy linię nr 36 na trasie: Osiedle Zacisze – Track
•    Uruchamiamy linię nr 89 na trasie: Ruś i Bartążek – Bartąg
•    Likwidujemy linie nr 29 (kursującą na trasie Jaroty Jarocka – Bartążek i Ruś)
•    Likwidujemy linię nr 16 (kursującą na trasie: Osiedle Mazurskie – Track)
•    Modyfikujemy linię nr 5 na odcinku Pstrowskiego – Żołnierska.

LINIA NR 36:

Dzięki uruchomieniu tego połączenia do osiedli Track oraz Zacisze autobusy będą częściej kursowały. Zamiast 39 kursów w dni powszednie będą 42 kursy, natomiast w dni robocze wolne od nauki szkolnej zamiast 38 będzie 46 kursów.
 
Trasa linii 36 w północnej części oparta jest na trasie linii 16 (na odcinku Track – Paderewskiego). Dalej nowe połączenie będzie biegło ulicą Jagiellońską przez Wojska Polskiego do 1 Maja (pozwoli to ominąć korki na ulicach: Żeromskiego, Limanowskiego, Placu Bema i Partyzantów – na tym odcinku nasze autobusy często miały opóźnienia dochodzące do 20 minut).  Od ul. 1 Maja do Szrajbera trasa linii nr 36 będzie taka jak linii 16. Następnie autobus pojedzie przez ul. Warszawską (wykorzystując całą długość nowych buspasów) do Kortowa, dalej przez Tuwima, Sikorskiego i Wilczyńskiego dotrze do Zacisza i Bartąga (przy czym ostatni fragment od Wilczyńskiego do Bartąga pokryje się z trasą linii nr 29).
 
Linia 36 w dużej części pokryje się z trasą linii 16. Tam gdzie aktualnie docierają autobusy linii  nr 16 (ulica Pstrowskiego, przystanek przy Tesco) będą jeździły autobusy linii nr 5.


LINIA NR 29:

Jest to najkrótsza linia miejska, która dotychczas kursowała na trasie Jaroty Jarocka – Bartążek i Ruś. Zostaje ona zastąpiona przez linie 36 (na trasie Bartąg – Wilczyńskiego) i linię 89 w gminie Stawiguda.

LINIA NR 89:

Będzie to linia obsługiwana krótkimi autobusami, które będą obsługiwać mieszkańców Rusi oraz Bartążka. Dzięki temu połączeniu będą mogli dotrzeć w pobliże ronda w Bartągu, by tam przesiąść się do linii nr 36.

LINIA NR 16:

Aktualnie linia ta dojeżdża do Tracka, jednak mieszkańcy tej dzielnicy zyskają nowe połączenia dzięki linii nr 36.

LINIA NR 5:

Trasa linii na odcinku Klewki – ul. Gdyńska nie zmienia się. Następnie jedzie prosto ul. Pstrowskiego i skręca w prawo w Dworcową, przy Tesco i dojeżdża do Żołnierskiej (zamiast skręcić w prawo na ul. Wyszyńskiego i dalej w lewo w Żołnierską). Dzięki temu dojeżdża do przystanku Tesco, który cieszy się dużą popularnością wśród naszych pasażerów.  Mieszkańcy zachowają połączenie autobusowe z centrum miasta, a jeśli będą chcieli dojechać do Tracka, będą mogli na przystanku Teatr Jaracza (na 1 Maja) przesiąść się „drzwi w drzwi” z autobusem nr 36.
 
Liczba kursów linii nr 5 na trasie Osiedle Mazurskie - Dworzec Główny zostanie zwiększona.

Źródło: ZKM Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze