Ważna inwestycja kolejowa na trasie Szczytno-Ełk. Nowe perony już nabierają kształtu

Data dodania: 2018-11-29 16:13:34, red
Ostatnia aktualizacja 2018-11-30 10:31:57
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Ważna inwestycja kolejowa na trasie Szczytno-Ełk. Nowe perony już nabierają kształtu
Fot. PKP PLK/Twitter

Spółka PKP PLK prowadzi prace modernizacyjne linii na trasie Szczytno-Ełk. Co prawda na pełne efekty trzeba jeszcze poczekać, jednak nowe perony już nabierają ostatecznego kształtu.

Nowy przystanek Pisz Wschodni oraz perony w Bajtkowie, Białej Piskiej (przystanek ''Biała k. Pisza''), Drygałach, Nowej Wsi Ełckiej i samym Piszu – to tylko niektóre elementy większej inwestycji prowadzonej przez spółkę PKP PLK. Kładzione są także nowe tory na trasie Szczytno-Ełk, dzięki czemu pasażerowie szybciej i w komfortowych warunkach będą docierać do celu.

- Na ponad 100-kilometrowym odcinku linii ze Szczytna do Ełku pracuje ciężki sprzęt. Specjalna maszyna ułożyła już nowy tor na połowie odcinka Szczytno – Pisz. Na odcinku Pisz – Ełk przygotowano teren na ponad 20 km długości do ułożenia toru. Montowane są kable do zapewnienia łączności – informuje Martyna Janduła z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W ramach inwestycji zbudowane zostaną także wiaty, nowe oświetlenie, czytelna informacja pasażerska i wyraźne oznakowanie. Obiekty zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Całość inwestycji ma być gotowa w drugiej połowie przyszłego roku, jednak już dziś widać ścianki nowych peronów. Przygotowano też instalacje energetyczne i słupy oświetleniowe.

Wartość prac to około 290 mln złotych.

Źródło: PKP PLK/własne

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • ECU78 2018-12-15 14:14:15
    PKP podlega Ministerstwu. A ministerstwo Prazu i Sprawiedliwości. Kaczynski i Macierewicz są faszystami związanymi z Watykanu we Włoszech. EŁK zaczyna się na tą samą literę co Europa a w Szczytnie jest szkoła tresury psów. Wiec włoskim ojcem chrzestnym zależy milicyjnej europie. . ECU 78 z BRUKSELSKIEGO KONTRWYWIADU
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • Argun 2018-11-30 06:44:11
    Co to za miejscowość Biała koło Pisza? Aha, już się domyślam! To Biała Piska ! Widzę , że w PKP łatwiej zmienić tory i perony niż mózgi! Jakiś Palanty za komuny nadał nazwę stacji PKP Biała k/ Pisza i dalej na kolei ta nazwa funkcjonuje. Pamiętam jak z Gdańska chciałem dojechać do Białej Piskiej i Pani w kasie nie mogła znaleźć tej miejscowości....
    Odpowiedz Oceń: 6 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.