Warsztaty ppp w Olsztynie

Ostatnia aktualizacja 2017-05-19 11:59:20, sm
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Warsztaty ppp w Olsztynie

Warsztaty poświęcone efektywności energetycznej dla osób reprezentujących samorządy oraz inne zainteresowane tematyką partnerstwa publiczno-prywatnego.  

Urząd Miasta w partnerstwie z Instytutem Partnerstwa Publiczno-Prywatnego oraz Związkiem Gmin Warmińsko-Mazurskich zapraszają na jednodniowe warsztaty ppp z zakresu efektywności energetycznej. Warsztaty odbędą się w czwartek (25 maja) o 9:00 w siedzibie Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

- W pierwszej części spotkania przedstawione zostaną praktyczne założenia projektów ppp, ścieżki wdrażania projektów krok po kroku oraz plany miasta Olsztyna związane z wykorzystaniem formuły ppp - mówi Radosław Szcześniak  z Instytutu Partnerstwa Publiczno Prywatnego. - W dalszej części przedstawimy jak w formule ppp przeprowadzić projekty z zakresu efektywności energetycznej  - modernizacji infrastruktury użyteczności publicznej - dla projektów termomodernizacyjnych oraz oświetleniowych. Na zakończenie warsztatów planowana jest krótka debata z uczestnikami o możliwościach realizacji konkretnych projektów oraz lunch połączony z konsultacjami.

Wydarzenie adresowane jest do przedstawicieli jednostek sektora finansów publicznych. Pełny program wydarzenia dostępny tutaj ->

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Rejestracji należy dokonać poprzez formularz zamieszczony na stronie instytutu -> 

Instytut PPP to pierwsza w Polsce organizacja specjalizująca się w zagadnieniu partnerstwa publiczno-prywatnego. Jej misją jest pomaganie zarówno podmiotom publicznym jak i partnerom prywatnym w udanej realizacji projektów typu ppp. Cel ten realizuje m.in. poprzez edukowanie w zakresie ppp, specjalistyczne doradztwo oraz szereg aktywności obliczonych na upowszechnianie i doskonalenie modelu ppp, które podejmuje zarówno w kraju jak i zagranicą.

Więcej o wydarzeniu tutaj ->

 

Źródło: UM Olsztyna

Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Jadwiga_MIsiak 2017-05-18 10:45:29
    Specyficzne to warsztaty, skoro są organizowane dla tych, na których finalnie się zarabia. Instytut przeprowadzi audyt oszczędnościowy (doradzi podmiotowi publicznemu jak oszczędnie inwestować), oceni potencjał wdrażania ppp, dostarczy prenumeratę Forum PPP, prześle newsletter itd. Cena? 55 tysięcy netto za pełny pakiet rocznego członkostwa. Dla Gminy Olsztyn to niewiele, porównując do jej rocznego budżetu. jeśli jednak takie działania przyniosą oszczędność większą od poniesionych kosztów, to warto "w to wejść". Więcej informacji na stronie: http://ippp.pl/oferta/izba-podmiotow-publicznych/ Jeśli działanie nie przyniesie oszczędności, to będzie to wydatek p.t. "zapłaciłem za dyplom gratulacyjny, który wisi u mnie w gabinecie na ścianie". Marne to takie inwestycje publiczne, na których najlepiej wychodzą instytucje finansujące i firmy wykonawcze, a mieszkańców którym mają one służyć obciążają wysokimi kosztami.
    Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.