Data dodania: 2011-04-18 08:18

Iwona Starczewska

Warmia pokonała Stal Mielec

Około 200 kibiców zjawiło się w olsztyńskiej Uranii, by dopingować Warmię, która po raz kolejny zmagała się ze Stalą Mielec. Tym razem to olsztynianie byli górą!

Sobotnie spotkanie należało do Warmii. Olsztyńscy szczypiorniści przeżyli metamorfozę, doskonale spisywali się na parkiecie, dając licznie zgromadzonej publiczności powód do radości. Pierwsza połowa należała do olsztynian. To oni schodzili do szatni z przewagą czterech bramek 16:12. Stal Mielec nie odpuszczała i na początku drugiej połowy doprowadziła do wyrównania 17:17. Jednak taki stan nie utrzymał się długo. Podoopieczni Tłuczyńskiego ponownie zaczęli budować przewagę, co ostatecznie doprowadziło do zwycięstwa Warmii 34:28. Stan rywalizacji pomiędzy zespołami jest więc wyrównany. Przypomnijmy, to Warmia bowiem przegrała pierwszy ćwierćfinałowy mecz.

Ostatnia odsłona walki o czwórkę pomiędzy Warmią Anders Gruop Społem Olsztyn a Stalą Mielec już w najbliższą środę, 20 kwietnia.

OKPR Warmia-Anders Group Społem Olsztyn - BRW Stal Mielec 34:28

Warmia: Boniecki, Sokołowski - Moszczyński 7, Bartczak 5, Ćwikliński 5 (3/4k), Malewski 4, Gujski 4, Nowak 2, Rumniak 2, Jankowski 2, Garbacewicz 2, Krawczyk 1

Stal: Wolański, Lipka - Babicz 6, Szpera 5, Gawęcki 4, Sobut 4, Basiak 3, Kubisztal 3, Albin 1, Janyst 1,Krzysztofik 1, Wilk

Źródło: własne/sportowe.fakty.pl