Warmia i Mazury to nie tylko przyroda

Data dodania: 2010-02-01 08:36:56, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Warmia i Mazury, choć kojarzone głównie z piękną przyrodą, zyskają na atrakcyjności dzięki nowym technologiom. Od dziś można składać wnioski o dofinansowanie projektów z zakresu rozbudowy infrastruktury informacyjnej. Po fundusze może sięgnąć firma, która ma pomysł na poprawę stanu sieci informatycznej w regionie.

Konkurs jest adresowany do przedsiębiorstw oraz instytucji, które zaangażują się w poprawę informatyzacji regionu. Na dofinansowanie mogą liczyć projekty o zasięgu lokalnym, gminnym, a nawet osiedlowym.

Samorząd Województwa przeznaczył na ten cel ponad 29 mln zł, w tym blisko 23,5 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pozostała kwota będzie pochodziła z budżetu krajowego.

- Mieszkańcy regionu potrzebują dostępu do szerokopasmowego Internetu. O tym trudno mówić o rozwoju społeczeństwa informacyjnego - mówi Marszałek Jacek Protas.

Szczegóły dotyczące składania wniosków na konkurs będą dostępne na internetowej stronie www.rpo.warmia.mazury.pl.

Dokumenty należy składać w Urzędzie Marszałkowskim do 12 marca.

Źródło: Własne/WWiM

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.