Walczą z przekłamaniem dotyczącym aborcji. W Olsztynie pojawiły się billboardy

Data dodania: 2018-03-12 08:50:15, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Walczą z przekłamaniem dotyczącym aborcji. W Olsztynie pojawiły się billboardy
Jeden z billboardów przy ul. Dworcowej w Olsztynie
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Organizacja ''Kobiety w sieci'' walcząca z przekłamaniami na temat aborcji rozpoczęła akcję informacyjną. W wielu miastach – również w Olsztynie pojawiły się plakaty, które mają być odpowiedzią na krwawe obrazy rozwieszane przez środowiska antyaborcyjne.

Kobiety w Sieci to formalna organizacja, która w swoich kręgach skupia kobiety mające doświadczenie przeprowadzonej aborcji.

Dzielimy się swoimi doświadczeniami z innymi kobietami, które stoją przed podjęciem takiej decyzji. Udzielamy informacji o metodach antykoncepcji dostosowanych do potrzeb kobiet. Udzielamy wsparcia wirtualnego, każdej kobiecie która chce przedstawić nam swój problem. Nie oceniamy, my słuchamy i na podstawie własnych przeżyć podpowiadamy możliwe rozwiązania – informują.

Organizacja sprzeciwia się rozwieszaniu przez środowiska antyaborcyjne krwawych billboardów i oskarżaniu kobiet o zabijanie dzieci dlatego rozpoczęła swoją kampanię informacyjną.

W wielu polskich miastach pojawiły się billboardy, na których widnieje napis: ''Statystycznie 1 z3 Twoich znajomych miała aborcję. Nie jesteś sama''. Na plakatach umieszczono również adres strony internetowej prowadzonej przez ''Kobiety w sieci''.

W Olsztynie billboard pojawił się przy ul. Dworcowej. Jak twierdzą organizatorki akcji – ich celem jest okazywanie wsparcia kobietom, które z jakichś powodów dokonały aborcji. Organizacja nie ukrywa, że walczy o to, by Polki mogły dokonywać aborcji bezpiecznie i z godnością.

Komentarze (8)

Dodaj swój komentarz

 • statystycznie 2018-03-12 13:05:14
  Mój szef ma 4 kochanki. Ja jestem wierny tylko Halince. Statystycznie mam w łóżku 2 i pół kibiety :P
  Odpowiedz Oceń: 15 3 Zgłoś treść
 • trolo lolo 2018-03-12 11:42:39
  Statystycznie co czwarty człowiek to Chińczyk a co piąty to Hindus. Pytanie czy to te Chinki tak często się skrobią czy raczej Hinduski.
  Odpowiedz Oceń: 11 3 Zgłoś treść
 • Piterman 2018-03-12 10:30:08
  A co z godnością mordowanego dziecka?
  Odpowiedz Oceń: 6 7 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.