''W Polsce można wylać łajno na narodowego orła w koronie - godło narodowe Polaków i na krzyż''

Data dodania: 2018-10-16 14:58:55, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
''W Polsce można wylać łajno na narodowego orła w koronie - godło narodowe Polaków i na krzyż''
Szef MOK-u podczas konferencji na temat wystawy w Galerii Dobro

Takimi słowami kończy swój list do prezydenta RP anonimowy mieszkaniec Olsztyna, który porusza w nim temat kontrowersyjnej wystawy w olsztyńskiej galerii Dobro.

Przypomnijmy, w Galerii Dobro można oglądać wystawę pod nazwą „Polacy Europy”. To wystawa prac grupy artystycznej ''Zbiorowy'' o tej samej nazwie.

Wśród nich są prace, które olsztyńscy działacze PiS uznali za obsceniczne i zażądali ich usunięcia. Prace, o których mowa to ta przedstawiająca ukrzyżowaną kobietę w negliżu z męskim członkiem oraz obraz przedstawiający ptaka w koronie, który przypomina orła białego. Posłowie PiS złożyli nawet zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

Szef Miejskiego Ośrodka Kultury nie rozumie oburzenia polityków.

- Panowie "moraliści" chcą nas tresować, chcą sobie wyhodować zgraję karnych konformistów, którzy w skarlałym politycznie palcu mają widzieć gromowładny palec Boga. Politycy w chwilach wyborczej koniunktury przywdziewają cynicznie rejtanowskie szaty troski o piękno. Nie wiedziałem, że motyw falliczny wystawia na tak ciężką próbę ich miłość do ojczyzny. Płytka to miłość, gdy od obrazu "siusiaka" Rzeczpospolita trzeszczy w posadach. Szczerze Wam powiem: mam dość. Dość odnoszenia się do ignorancji Pana, który nie wie, czym jest polszczyzna, dość topornej, pustoszącej gry z nami jako ludźmi i wspólnotą. Wszyscy jesteśmy Polakami i starajmy się ze sobą rozmawiać na przekór podszeptom nienawiści, dzielenia i plemiennych obelg. Nie chcę nikogo obrażać, ale trzeba też nazywać rzeczy po imieniu: to żałosny dyktat uzurpatorów, którzy uważają, że mają prawo zawłaszczyć wszystko: sensy, słowa, wartości – pisał Mariusz Sieniewicz.

Sprawa trafiła także do wojewody i prezydenta RP. List w tej sprawie wysłał anonimowy mieszkaniec miasta.

- Szanowny panie Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej i Szanowni Państwo - tak w Olsztynie świętują Niepodległą i Dnia Papieskie! Baba na krzyżu - Chrystus ma vaginę i penisa powstającego w 3 pozycjach (...... i powstał z martwych na 3 dzień .…).Orzeł wyraźnie nawiązujący do Polskiego Godła Narodowe – z jego niunianego przez ptaki penisa coś tryska... I co? I nic. Nikt z tym nic nie robi !!!Przecież to są działania Instytucji Kultury Urzędu Miasta Olsztyna i Prezydenta Miasta Olsztyna Pana Grzymowicza. Za całą tę sprawę jest odpowiedzialny Prezydent Miasta Olsztyna Pan Grzymowicz. Tak działa jego instytucja Kultury - MOK Olsztyn. I co? Ano właśnie NIC. Nic z tym nie zrobicie ! Bo tak właśnie działa poprawność polityczna. Widać w Polsce można wylać łajno na Narodowego Orła w Koronie - godło Narodowe Polaków i na Krzyż - symbol Chrześcijaństwa – czytamy w liście do prezydenta RP (pisownia oryginalna)

Komentarze (20)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.