W Olsztynie będą testować tramwaj, który trafi do... Boliwii

Data dodania: 2019-07-12 12:20:35, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
W Olsztynie będą testować tramwaj, który trafi do... Boliwii
Białoruski tramwaj Stadler będzie testowany w Olsztynie
Fot. MPK Olsztyn

Do Olsztyna trafił niebieski tramwaj Stadler. Nie zostanie on jednak na stałe, lecz tylko na miesiąc. Szwajcarski pojazd, który został wyprodukowany na terenie Białorusi, będzie testowany, a następnie wyruszy w daleką podróż, bo aż do Boliwii.

Tramwaj firmy Stadler w Olsztynie pozostanie przez miesiąc. Szwajcarski pojazd został wyprodukowany na terenie Białorusi Zanim trafi jednak do Boliwii, musi przejść szereg testów. Dlaczego akurat w Olsztynie? Bo tylko olsztyńska sieć tramwajowa odpowiada wymogom technicznym tego modelu. Jest odpowiednia szerokość torowiska i pozostałej infrastruktury.

Tramwaj przejdzie testy techniczne i musi uzyskać homologację. Niestety, mieszkańcy miasta nie będą mieli możliwości przejechania się pojazdem. Nie będzie on woził pasażerów, a testy będą wykonywane tylko nocą.

Testy prawdopodobnie rozpoczną się w połowie lipca i będą trwały ponad miesiąc. Będą go prowadzić motorniczowie z MPK Olsztyn.

Źródło: własne/MPK Olsztyn

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • joźin 2019-07-15 10:02:56
  Czy Olsztyn na tym zarobi? Przecież będzie korzystał z naszych urządzeń. O ile miałoby to byc za darmo, to niech Szwajcarzy biorą ten tramwaj na saharę.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • mieszkam.zmama.zatorze.mops 2019-07-13 08:39:57
  kawał niusa
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-07-12 23:07:17
  A co z tych testów będzie miał Olsztyn? Jaką korzyść, bo tego mi zabrakło.
  Odpowiedz Oceń: 5 1 Zgłoś treść
 • tw kaczor 2019-07-12 18:33:23
  Dotychczas byłem przekonany że Białorusini żyją wyłącznie z kartofli. A tu proszę potrafią wyprodukować nowoczesny tramwaj.
  Odpowiedz Oceń: 8 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.