W Olsztynie stanął pomnik poświęcony ofiarom katastrofy smoleńskiej

Data dodania: 2013-11-01 11:58:53, kru
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
W Olsztynie stanął pomnik poświęcony ofiarom katastrofy smoleńskiej
Fot. Łukasz Kozłowski / olsztyn.com.pl

Na olsztyńskim cmentarzu komunalnym stanął pomnik poświęcony ofiarom katastrofy smoleńskiej. Mamy zdjęcia!

Obelisk, który kosztował blisko 7 tysięcy złotych, został sfinansowany głównie ze składek członkowsskich stowarzyszenia Rodziny Katyńskiej w Olsztynie przy współpracy z Komendą Warmińsko-Mazurskiej Chorągwi ZHP w Olsztynie. Pomnik jest wykonany z granitu, a jego projektantem był Janusz Wierzyński - olsztyński artysta malarz, grafik i wieloletni m.in. dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Olsztynie.

"Graniasta forma pylonu, wysokiego, wyniosłego to jest podstawa tej formy, natomiast skojarzenie z katastrofą smoleńską mnie się skojarzyło z nieludzkim zwyczajem 'ścinania' i ten monent przecięcia tego pylonu wyraża tę tragedię" - powiedział Wierzyński.

Pod pomnikiem kwiaty złożył prezydent miasta Piotr Grzymowicz, przedstawiciele Rodziny Katyńskiej oraz mieszkańcy Olsztyna. Uroczyste odsłonięcie i poświecenie obelisku nastąpi 10 kwietnia 2014 roku.

Źródło: własne

Na kogo zagłosujesz w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego?

 • + KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA, PO, PSL, SLD, .N, ZIELONI
 • + KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY
 • + KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
 • + KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS
 • + KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
 • + KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • waran z komodo 2013-11-04 09:52:18
  Zginęli w służbie Rzeczpospolitej? A ja myślałem, że zginęli w wypadku.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • janko waslski 2013-11-03 23:10:00
  a może zamiast krzyża - miniatura kaczuszki.....
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • baska 2013-11-02 09:19:20
  Ma Pan rację, co za dużo to nie zdrowo..
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • por.Jajec 2013-11-01 22:21:27
  Nigdy nie kpię ze śmierci. Jednak dorabianie jakiejś martyrologii, symboliki, pseudo tragedii itp. do wypadku komunikacyjnego zawinionego w znacznej mierze przez podróżnych uważam za nadużycie.Co ma symbolizować miecz i ścinanie? Hydraulicznie wysuwaną brzozę? Putina skradającego się z bombą? A może głupotę nadętych podpitych pyszałków? Bądżmy normalni.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.