W Olsztynie powstał zespół do spraw ochrony zwierząt

Data dodania: 2019-02-11 14:55:46, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
W Olsztynie powstał zespół do spraw ochrony zwierząt

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz powołał społeczny zespół ds. ochrony zwierząt na terenie naszego miasta. Utworzenia podobnej grupy, działającej na rzecz zwierząt, domagali się działacze ''Wspólnego Olsztyna'', choć oni wnioskowali o powstanie specjalnej, miejskiej rady.

Jak już informowaliśmy, z końcem stycznia tego roku działacze ruchu społecznego ''Wspólny Olsztyn'', którzy mają jednego przedstawiciela w Radzie Miasta, złożyli do prezydenta Olsztyna wniosek o utworzenie Miejskiej Rady Zwierząt. Chcieli, by w radzie zasiadali specjaliści, naukowcy i praktycy służący prezydentowi miasta swoją wiedzą i doświadczeniem.

W opinii społeczników, rada miałaby zajmować się nie tylko problemem bezdomności zwierząt, ale również podjąć temat zapewnienia im należytej opieki, czy elementów infrastruktury miejskiej koniecznych do właściwego bytowania.

- Myślimy oczywiście o współpracy na rzecz wszystkich zwierząt w Olsztynie: domowych, wolno żyjących, dzikich i gospodarskich – wyjaśniał radny ''Wspólnego Olsztyna'', Mirosław Arczak. - Chodzi o ich właściwe traktowanie i zapewnienie warunków do życia w mieście, sprawne reagowanie na wnioski opiekunów zwierząt, korzystanie z wyników badań i obserwacji, a to wszystko w celu wypracowania i pilnowania zasad bezpiecznej koegzystencji zwierząt i ludzi na terenie Olsztyna.

Okazuje się, że zanim do ratusza wpłynął ten wniosek prezydent wydał zarządzenie o powołaniu społecznego zespołu do spraw ochrony zwierząt. To grupa, w której znaleźli się przedstawiciele środowiska związanego z opieką nad zwierzętami. W zespole są przedstawiciele takich podmiotów jak: Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt ANIMALS, Stowarzyszenie Zwierzyniec Świętego Franciszka, czy Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce - Oddział w Olsztynie. Zespół tworzą także specjaliści z Polikliniki Weterynaryjnej UWM, Katedry Epizootiologii Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UWM, a także powiatowy lekarz weterynarii oraz przedstawiciele ratusza i Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu.

Ten organ ma charakter opiniodawczo-doradczy, wspierający proces podjęcia decyzji prezydenta Olsztyna w sprawach dotyczących ochrony zwierząt. Powołano go na czas określony - do końca tego roku.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Młoda 2019-02-13 22:08:25
  Kto będzie w tym gremium zasiadał? Wielu ludzi ma manię zasiadania. W byle czym. Twierdzą, że znają się na wszystkim. Kto zna się na wszystkim nie zna się na niczym! Czym się będą zajmować? Wymyślaniem instrukcji jak zbierać psie kupy? Szkoda czasu. Natura nie znosi nakazów.
  Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść
 • Issru 2019-02-11 23:11:54
  Jestem za o ile beda widoczne dzialania a nie tylko ich marnowanie.. Podpisuje sie pod tym by szanowac zwierzęta, bo jezeli ich nie szanujemy to jak mamt szanowac siebie na wzajem.
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • Kudo 2019-02-11 15:37:44
  To jest priorytet zwierzęta bardziej zasługują niż niektórzy ludzie ! Szanujmy zwierzęta ! Na orkiestrę wpłacie to tła zwierzaków mam nadzieję nie zabraknie
  Odpowiedz Oceń: 6 2 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.