W Olsztynie powiedzą ''nie'' dla masowego odstrzału dzików

Data dodania: 2019-01-11 10:15:40, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
W Olsztynie powiedzą ''nie'' dla masowego odstrzału dzików
Zdjęcie ilustracyjne

Sprawa masowego odstrzału dzików, zapowiedzianego przez rząd w związku z walką z Afrykańskim Pomorem Świń od kilku dni elektryzuje całą Polskę. Obrońcy praw zwierząt zapowiadają liczne protesty. Nie inaczej będzie w Olsztynie.

Rząd Polski zapowiedział, że w związku z walką z Afrykańskim Pomorem Świń, w całym kraju rozpocznie się masowy odstrzał dzików. Ma to zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby. Decyzja ta oburzyła obrońców praw zwierząt, którzy uważają, że takie rozwiązanie nie przyniesie żadnego skutku. Zabitych ma zostać 210 tysięcy zwierząt, a odstrzał ma rozpocząć się już w najbliższą sobotę, 12 stycznia.

W związku z tym obrońcy praw zwierząt zapowiadają protesty w całej Polsce, także w Olsztynie. Przeciwnicy odstrzału dzików uważają, że całkowita eliminacja zwierząt na dużych obszarach może nieść ze sobą nieprzewidziane skutki przyrodnicze.

Oficjalną przyczyną rzezi jest rzekoma walka z Afrykańskim Pomorem Świń. Natomiast specjaliści od dawna dowodzą, że polowania na dziki przynoszą wręcz odwrotny skutek - mówią Obywatele Przeciwko Zagrożeniom Wynikającym z Polowań i informują, że w sobotę powiedzą "nie" tej kontrowersyjnej decyzji rządu.

Protest ma się odbyć jutro (12 stycznia) o godz. 15 przy scenie staromiejskiej na starówce w Olsztynie.

Komentarze (9)

Dodaj swój komentarz

 • xnx 2019-01-12 09:29:46
  wiosną rusza kampania stop zabijania komarów , komar też stworzenie Boże ma mamę tatę , zapewne rodzeństwo nie zabijajmy komarów
  Odpowiedz Oceń: 0 5 Zgłoś treść
 • Exmyśliwy 2019-01-11 17:48:46
  Czy tytuł artykułu sugeruje, że będzie referendum? Czyźby znany juz jest jego wynik? Kto pokryje koszty tego referendum: urząd miasta czy PZŁ? A gdzie w Olsztynie odbędzie się ta rzeź? Chcę zrobić sobie selfi z martwym dzikiem. Taki mam plan na weekend. Fajnie że są ludzie, którzy zapewniają rozrywkę innym.
  Odpowiedz Oceń: 9 2 Zgłoś treść
 • Ksiegowy 2019-01-11 15:14:37
  Gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania. Znamy się na wszystkim. Na leczeniu ( a podobno brakuje lekarzy i pielęgniarek), na prawie (wydajemy wyroki zanim rozpocznie się proces). Klasyczny przykład to ustawiona sprawa Prezydenta Małkowskiego. Znamy się na plamach na Księżycu. A naprawdę to jesteśmy zakompleksionym, mało kulturalnym narodem. Lubimy się chwalić i przede wszystkim narzekać. Ostatnimi kąty doszły do tego ambicje sięgające nieba. Wszyscy chcą być prezesa i, dyrektorami nie mając podstawowego pojęcia o zarządzaniu. Wszystkiego najlepszego w 2019r.
  Odpowiedz Oceń: 18 1 Zgłoś treść
 • Prawda 2019-01-11 12:06:08
  No to jak myślimy takim tokiem, to zabijać ludzi chorych i tyle. Przecież też można się zarazić od siebie.
  Odpowiedz Oceń: 6 8 Zgłoś treść
 • aktywsita 2019-01-11 11:52:52
  a mzoe je wyłapać i sprzedac tam gdzie ich populacja nie ejst duza ?
  Odpowiedz Oceń: 2 2 Zgłoś treść
 • Quber 2019-01-11 10:54:49
  Durnota i ciemnogród!! Należy odstrzelić dziki i kontrolować populacje.Później ludzie się dziwią, że dziki biegają po osiedlach.
  Odpowiedz Oceń: 16 21 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.