W Olsztynie partia Razem liczy na sukces w wyborach samorządowych

Data dodania: 2018-04-14 14:44:47, kru
Ostatnia aktualizacja 2018-04-14 14:55:10
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
W Olsztynie partia Razem liczy na sukces w wyborach samorządowych
Sobotnia konferencja prasowa partii Razem w Olsztynie
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Dostępny i sprawny transport publiczny, odpowiednie płace, które pozwalają żyć na dobrym, bezpiecznym poziomie, a także dostęp do sprawnych usług publicznych takich jak żłobki, przedszkola, czy instytucje opieki nad seniorami - to główne postulaty lokalnych struktur partii Razem, które ogłoszono dziś na konferencji prasowej w Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Olsztynie.

W sobotnie przedpołudnie w Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Olsztynie odbyła się konferencja prasowa lokalnych struktur partii Razem, która dotyczyła przede wszystkim przygotowań Razem do wyborów samorządowych, a także jej programu wyborczego. Gościem spotkania z dziennikarzami była członkini Zarządu Krajowego Razem, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

- Postanowiliśmy postawić na start do sejmików, bowiem jest to takie miejsce, gdzie zapadają kluczowe decyzje przekładające się na jakość życia - przyznała Dziemianowicz-Bąk.

Jednym z postulatów Razem jest poprawa funkcjonowania transportu publicznego na Warmii i Mazurach, a także zniesienie zatrudniania na tzw. umowy śmieciowe.

- Problem z komunikacją publiczną na Warmii i Mazurach jest ogromny. Wiele osób, które nie posiadają własnego samochodu nie mają możliwości dojazdu do pracy, szkoły, czy rodziny w innej miejscowości. Chcemy także znieść umowy śmieciowe. To umowa o pracę ma być podstawą zatrudnienia - deklaruje członkini Zarządu Krajowego Razem.

- Jednym z naszych postulatów będzie również podniesienie płac w "budżetówce" - powiedział Bartosz Grucela, członek Zarządu Okręgu. - W naszym województwie pracownicy zarabiają najmniej w porównaniu z innymi regionami. Mamy także najwyższe bezrobocie. Wiele firm wypycha pracowników na umowy tzw. "śmieciowe" lub zatrudnia firmy outsourcingowe. Chcielibyśmy również przestać finansować podwykonawców w świadczeniu usług publicznych.

To nie jedyne postulaty przedstawicieli Razem. W trakcie konferencji prasowej wspomniano również o fatalnej sytuacji z publicznymi żłobkami, przedszakolami czy też instytucjami, które wspierają osoby starsze.

- Chcemy równości w życiu lokalnym. Będziemy również dążyć do tego, aby publiczne żłobki czy przedszkola gwarantowały miejsca dla wszystkich dzieci - dodała Małgorzata Matuszewska-Boruc, członkini Zarządu Okręgu. - Zwrócimy również baczną wagę na opiekę senioralną. W naszym miejście jest obecnie tylko kilka domów opieki, a społeczeństwo coraz bardziej się starzeje.

Czy Razem będzie chciało wystawić kandydata na prezydenta Olsztyna?

- Cały czas prowadzimy na ten temat rozmowy. Staramy się wraz z ruchami społecznymi oraz innymi organizacjami stworzyć wspólną, społeczną listę do Rady Miasta. Start do Rady bez swojego kandydata nie do końca ma sens, więc jak najbardziej będziemy się starać mieć wspólnego kandydata. Obecnie mamy zasiedziałych od dłuższego czasu urzędników: radnych i prezydenta. Wydaje nam się, że warto dokonać zmiany i wprowadzać nowe pomysły dla naszego miasta - skwitował Grucela.

- To są zwyczajne potrzeby mieszkanek i mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, które nie są w tej chwili realizowane - zakończyła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Przez cały weekend w stolicy Warmii i Mazur trwa Rada Krajowa Partii Razem. Jest ona najwyższą władzą polityczną Razem pomiędzy kongresami. W jej skład wchodzi obecnie 50 osób wybranych w wyborach powszechnych przez wszystkie członkinie i wszystkich członków partii. W trakcie olsztyńskiego kongresu dyskutowano m.in. na temat strategii na tegoroczne wybory samorządowe oraz o współpracy paneuropejskiej. Jedną z ważniejszych części obrac stanowiły punkty dotyczące karty praw reprodukcyjnych oraz pomysły na walkę z mobbingiem i dyskryminacją w miejscu pracy.

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • U333 2018-10-07 15:22:55
  Nic nie wygrać , brać kasę , za te pieniądze chlac pod sejmem .. ot cały program
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • korek1 2018-04-15 11:06:36
  POwtórka z rozrywki nic z tego to już było PZPR w nowym wydaniu a przepraszam jakie notowania w sondażach jest chociaż 4% marne szanse jak mówią Francuzi.
  Odpowiedz Oceń: 7 7 Zgłoś treść
 • Isruu 2018-04-15 07:46:54
  ..oby tylko starych komuchow nie przytulił w swoje szeregi to może mają wśród młodych szansę..jak przytula to będzie dowodzenia..
  Odpowiedz Oceń: 4 5 Zgłoś treść
 • asdfghjkl 2018-04-14 21:21:52
  Fajne propozycje tylko cięzko będzie z realizacją
  Odpowiedz Oceń: 10 6 Zgłoś treść
 • Antyczerwony 2018-04-14 19:52:04
  komunizm juz byl i nie wroci wiecej w Polsce. paszli won
  Odpowiedz Oceń: 9 13 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.