Policjanci podsumowali majówkę. Zatrzymano sześciu kierowców będących pod wpływem alkoholu

Data dodania: 2019-05-06 11:43:22, kac
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Policjanci podsumowali majówkę. Zatrzymano sześciu kierowców będących pod wpływem alkoholu
W trakcie majówki policjanci skontrolowali 539 pojazdów
Fot. KMP Olsztyn

Długi weekend majówkowy już za nami. Niektórzy odpoczywali, a policjanci czuwali nad bezpieczeństwem. W ciągu sześciu dni na miejskich i powiatowych drogach doszło do 50 zdarzeń drogowych, złapano sześciu kierowców będących pod wpływem alkoholu, zatrzymano 19 praw jazdy i 30 dowodów rejestracyjnych.

Kontrole przeprowadziło 533 policjantów (w tym 213 z drogówki) oraz dwóch strażników miejskich. W dniach od 30 kwietnia do 5 maja funkcjonariusze sprawdzili 539 pojazdów.

– Nałożono 262 mandaty karne, w tym 180 za przekroczenie dozwolonej prędkości, a 17 za niestosowanie środków bezpieczeństwa w pojazdach (pasy i foteliki). Funkcjonariusze skierowali również 26 wniosków o ukaranie do sądu – mówi Rafał Prokopczyk, oficer prasowy KMP Olsztyn.

Policjanci pouczyli 194 osoby, w tym 31 za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Na drogach w mieście i powiecie w ciągu minionych sześciu dni doszło do 50 zdarzeń drogowych. Większość z nich stanowiły stłuczki. Na szczęście nikt nie zginął.

Do najpoważniejszych wykroczeń należała jazda na podwójnym gazie.

– Funkcjonariusze zatrzymali sześciu kierujących będących pod wpływem alkoholu. Czterem z nich zatrzymano prawo jazdy (ogółem 19 osób straciło prawo jazdy – red.) – dodaje Rafał Prokopczyk.

Policjanci zatrzymali także 30 dowodów rejestracyjnych, w tym 16 za zły stan techniczny pojazdów.

Trzeba przyznać, że jak na tak długi okres, groźnych zdarzeń było niewiele.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Kudo 2019-05-06 13:27:20
    Po 3 piwkach śmiało można śmigać bierzcie przykład z zachodu jesteśmy w uni tam jest bezpiecznie a w Polsce już szkodzi absurd.Dobry kierowca po połówce jeździ lepiej niż niejeden trzeźwy
    Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.