Archidiecezja Warmińska buduje 4-gwiazdkowy hotel pod Olsztynem

Data dodania: 2019-05-17 08:16:19, kac
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Archidiecezja Warmińska buduje 4-gwiazdkowy hotel pod Olsztynem
Fot. www.stawiguda.pl

Inwestycja będzie zlokalizowana w Rybakach, nieopodal Archidiecezjalnego Ośrodka Charytatywnego Caritas, na gruntach należących do Archidiecezji Warmińskiej. Ma tam powstać 4-gwiazdkowy hotel i osiedle domków jednorodzinnych.

W tym celu Archidiecezja podpisała ze spółką zależną BBI Development Realty 4 Management umowę spółki komandytowej. Łączna wartość wszystkich wkładów, jakie w przyszłości zostaną do niej wniesione ma wynieść ponad 32 mln zł. Wkład pieniężny zobowiązała się wnieść firma BBI Development, natomiast Archidiecezja Warmińska przekaże grunty o łącznej powierzchni ok. 15,5 ha oraz wartości wynoszącej w przybliżeniu 17 mln zł. Z tego względu archidiecezja będzie posiadać blisko 51 proc. udziałów, natomiast jej wspólnik 49 proc. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

– Fundusze zostaną przeznaczone na ochronę i utrzymanie zabytków, które posiadamy w regionie – powiedział Olsztyn.com.pl ks. kan. Marcin Sawicki, rzecznik prasowy Archidiecezji Warmińskiej.

Jedną z kwestii formalnych przy realizacji planowanej inwestycji była zgoda Watykanu na wniesienie majątku o wartości powyżej 1 mln euro. W tym przypadku chodzi o grunt. Jest to warunek konieczny, nałożony przez prawo kanoniczne. Jak się dowiedzieliśmy, wniosek został rozpatrzony pozytywnie.

– Stolica Apostolska wydała zgodę na inwestycję. Budowa jeszcze nie ruszyła, bo trzeba dopełnić wszystkie kwestie formalne – wyjaśnia ks. kan. Marcin Sawicki.

Na gruntach nad jeziorem Łańskim powstanie 4-gwiazdkowy hotel wraz z częścią rekreacyjną, a tuż obok osiedle domków jednorodzinnych. Szacunkowy koszt inwestycji to 300 mln zł.

Komentarze (25)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.