''Uwaga! Ucieka do Brukseli''. Krzysztof Jurgiel na billboardach w Olsztynie

Data dodania: 2019-04-22 18:02:24, kru
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
''Uwaga! Ucieka do Brukseli''. Krzysztof Jurgiel na billboardach w Olsztynie
Jeden z billboardów przy al. Piłsudskiego w Olsztynie
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Na ulicach Olsztyna tuż przed świętami wielkanocnymi pojawiły się billboardy z wizerunkiem Krzysztofa Jurgiela (PiS) wraz ze słowami "Uwaga! Ucieka do Brukseli". To element kampanii Koalicji Europejskiej, która prezentuje billboardy z wizerunkami polityków PiS startującymi do Parlamentu Europejskiego.

Od kilku dni przy wielu ulicach stolicy Warmii i Mazur można dostrzec billboardy, na których widzimy polityka Prawa i Sprawiedliwości, byłego ministra rolnictwa i rozwoju wsi, Krzysztofa Jurgiela wraz z krzykliwymi hasłami "Uwaga! Ucieka do Brukseli", a także "Niech opowie o dramacie rolników".

To ogólnopolska kampania Koalicji Obywatelskiej, która ma uderzyć w polityków partii rządzącej, którzy będą kandydować w wyborach do europarlamentu.

- W PiS-ie mamy do czynienia z "Akcją Ewakuacja", która ma zapewnić bezpieczeństwo politykom PiS. Jako Koalicja Europejska inaugurujemy akcję billboardową pokazującą polityków PiS, którzy uciekają od odpowiedzialności - powiedział tuż przed świętami Marcin Kierwiński na konferencji prasowej inaugurującej akcję billboardową.

- Nie pozwolimy Zalewskiej, Szydło, Brudzińskiemu i innym uciec bez odpowiedzi na pytania o sytuację w Polsce do której doprowadzili - dodał poseł PO.

Krzysztof Jurgiel zajmuje drugą pozycję na liście wyborczej na Warmii, Mazurach i Podlasiu. Listę otwiera natomiast Karol Karski.

Prawo i Sprawiedliwość także w ostatnim czasie ruszyło z kampanią billboardową, w której przekonuje Polaków do tego, że mają oni prawo do "europejskiego poziomu życia". Pojawił się także spot, w którym przedstawione zostały wyniki sondażu, według którego 65 proc. Polek i Polaków nie chce wprowadzenia w Polsce euro. W stolicy Warmii i Mazur trudno nam było na chwilę obecną dostrzec billboardy Prawa i Sprawiedliwości, który moglibyśmy zaprezentować naszym Czytelnikom.

To nie pierwszy przypadek "wolny billboardowej". W połowie sierpnia ubiegłego roku Platforma Obywatelska i Nowoczesna zarzucały PiS-owi, że "wziął miliony" tym samym doprowadzając do pogorszenia sytuacji w kraju. Prócz głównego sloganu na plakatach widzieliśmy zdenerwowanego Jarosława Kaczyńskiego oraz hasła dopełniające przekaz: "i chce być bezkarny", "a tanich mieszkań nie ma", "a prąd drogi jak nigdy" czy też "a ludzi nie stać na leki".

Pod koniec marca natomiast do głosu doszli przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, którzy również poprzez uliczne wielkoformatowe reklamy walczyli o poprawę sytuacji w publicznej ochronie zdrowia.

Wybory do Parlamentu Europejskiego zostały przewidziane na okres od 23 do 26 maja 2019.

Komentarze (44)

Dodaj swój komentarz

 • urkje 2019-04-24 13:05:21
  Przecież Jurgiel toślimak który słowa nie potrafi wypoweidzieć, mierny i wierny ! A desant na warmię i mazury typu Karski czy Kurski (kiedyś) to parodia. O nas przypominaja sobie jak są wybory a potem nawet nie spojrzą w tą stronę !
  Odpowiedz Oceń: 0 2 Zgłoś treść
 • Wojciech2001 2019-04-24 13:03:51
  Takie bilbordy tylko w Olsztynie, gdzie prezydent fotografuje się z Broniarzem.
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • Ptych 2019-04-24 09:34:11
  Od lat są dwa mandaty w okręgu...jeden ma PO, a drugi PiS ( dawniej jeden z LPR). Jeden dla pana Tomka co w piłkę grał i jeden dla pana Karola od Melex-u. Wybór żaden. Trudno
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • Wkurwiony 2019-04-24 03:45:22
  A bibordów z KURWAMI i śmieciami z POpapranej. Nowoczesnej czy PEDALSKIEJ Wiosny gdzie są? Czym te ŚMIECIE SIĘ ZASŁUŻYŁY? Jakoś nie widziałem za POpapranej, aby było lepiej. Pedały nic nie dały, mogą ewentualnie gorszyć i psuć dobre obyczaje! ŚCIERWA Tuskowe, chciałyby, aby znowu pracować w marketach za 6 zł brutto i na śmieciówkach jakto w Carrefourze było, niech sami idą mendy! Mam nadzieję, że NIGY nie ujrzę ich przy władzy i zapewne nie będę dla nich obojętny, bo śmieci należy utylizować nim sie rozpowszechnią.
  Odpowiedz Oceń: 16 17 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-04-23 21:04:07
  Tylko Koalicja obywatelska brzmi zaufaniem, szczegulnie kiedy dołączy do nich Pan Tusk. Bende na nich głosował, innej opcji nie ma.
  Odpowiedz Oceń: 5 10 Zgłoś treść
 • Grzegorz Olsztyn 2019-04-23 12:20:24
  Przekrętasy co chwilę zmieniają swoja nazwę: PO, KOD, Wiosna, KO. Mam nadzieję, że ludzi z zasadami to nie zmyli. Tylko bezjajeczny polityk skupia się na osobistych atakach swoich politycznych oponentów, zamiast forsować swój program i starać się o jego akceptację przez wyborców.
  Odpowiedz Oceń: 21 7 Zgłoś treść
 • Cz75 2019-04-23 11:28:25
  Dla mnie PiS jest póki co jedyną odpowiednią opcją która powinna sprawować realną władze. Ma osiągnięcie w gospodarce nie zamiata afer pod dywan o czym świadczy afera z misiewiczem czyli potrafią rozliczać swoich. W przeciewieństwie do PO,PSL,SLD. Teraz przecież wychodzi na jaw jak za PO przyzwalano na wyłudzanie VAT. Tak wyglądały ich rządy że mieliśmy najdroższe stadiony i autostrady w europie. Na dodatek ta "opozycja" chce sparaliżować państwo wzniecając niepokoje np strajki nauczycieli lub wykorzystując do tego osoby niepełnosprawne. Pamietacie jak za rządów SLD i PO było dwu cyfrowe bezrobocie? Chcecie aby to wróciło? Mało tego członkowie koalicji europejskiej popierają ACTA 2. Na ludzi od Korwina też radzę uważać bo są prorosyjscy.
  Odpowiedz Oceń: 19 23 Zgłoś treść
 • hegemon 2019-04-23 10:17:14
  Świetny Bilbord wymyślili totalni. Za to Tusk nie uciekł do PE, tylko go siłą tam wepchnęli.
  Odpowiedz Oceń: 16 7 Zgłoś treść
 • konkrety 2019-04-23 09:06:25
  czy ten czlowiek Krzysztof Jurgiel zna jakies jezyki obce ? jesli tak to jakie ?
  Odpowiedz Oceń: 9 8 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-04-23 07:44:58
  Mam nadzieje, że jak wruci Pan Tusk to dożywotnio będzie żondził Polską. On ma znajomości nawet z Panią Merkel, Polska bendzie za jego żondów potengą.
  Odpowiedz Oceń: 6 15 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.