Budują dojazd do Leroy Merlin

Ostatnia aktualizacja 2017-04-20 11:06:28, ol
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Budują dojazd do Leroy Merlin

U zbiegu ulicy Sikorskiego i Tuwima trwa budowa lewoskrętu prowadzącego do sklepu Leroy Merlin, który powstanie na terenach sadów niegdyś należących do UWM-u. Skomunikowanie działki to podstawa, by inwestor mógł rozpocząć budowę sklepu.  

Przypomnijmy, w 2015 roku UWM sprzedał tereny użytkowane dotąd jako sady u zbiegu ulicy Sikorskiego i Tuwima. Zgodnie z planem zagospodarowania nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000m2.Cena wywoławcza gruntu opiewała na nieco ponad 31 mln złotych i tyle też zapłacił zainteresowany inwestor z branży budowlano-dekoracyjnej – sieć sklepów Leroy Merlin. 

By skomunikować działkę pod zabudowę handlowo-usługową, miasto w 2015 roku musiało rozebrać część torowiska przy tym skrzyżowaniu. Prace prowadzone były na koszt inwestora.

Teraz rozpoczęła się budowa lewoskrętu prowadzącego do planowanego zespołu budynków usługowo-handlowych. W związku z tym, w sąsiedztwie skrzyżowania mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Wykonawca budowy zajął zieleniec oraz część pasa ruchu ul. Sikorskiego prowadzący w kierunku centrum. W pierwszym etapie prace mają potrwać do 28 kwietnia. Potem będzie budowany prawoskręt i zjazd na posesję.

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • misio101 2017-04-21 08:30:31
  Po co jeszcze dowalać skrzyżowania na Sikorskiego, nie można było zrobić od Tuwima, już wystarczy że Galeria dała du..py
  Odpowiedz Oceń: 7 1 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2017-04-20 22:48:37
  Bardzo ważne wydarzenie. Inwestycja, że ho, ho! Niwe miejsca pracy: kasjer, magazynier, wózkowy... Na tym regionu i miasta nie rozwiniemy.
  Odpowiedz Oceń: 11 5 Zgłoś treść
 • Isruu 2017-04-20 21:40:53
  Po co komu ten liroy...
  Odpowiedz Oceń: 4 6 Zgłoś treść
 • Jadwiga_Misiak 2017-04-20 10:56:13
  Budowa powstanie na terenach, które Inwestor kupił od UWM, a nie na terenach UWM. :)) Czyżby w portalu stosowano inną semantykę? ;)
  Odpowiedz Oceń: 6 1 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.