Uratowali wilka, który wpadł w sidła

Ostatnia aktualizacja 2017-11-14 10:44:36, SM
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Uratowali wilka, który wpadł w sidła

Funkcjonariusze straży granicznej w Węgorzewie odnaleźli wilka, który wpadł w sidła kłusowników. Zwierzę trafiło do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Nadleśnictwie Olsztynek, gdzie wraca do zdrowia.

W miniony weekend funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali informację od mieszkańca powiatu węgorzewskiego o uwięzionym we wnykach zwierzęciu. Patrol SG z ekologami z Republiki Ściborskiej udał się w rejon granicy państwa i odnaleźli wilka. Funkcjonariusz Straży Granicznej za pomocą kamery termowizyjnej szybko zlokalizował miejsce pobytu 50-kilogramowego basiora. Zwierzę wpadło w zastawioną przez kłusowników stalową pętlę. Poranionego wilka uśpił lekarz weterynarii z Nidzicy. Zwierzę trafiło do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Nadleśnictwie Olsztynek.

Ekolodzy podziękowali funkcjonariuszom Straży Granicznej za ich profesjonalną opiekę nad wilkiem, który na ich cześć otrzymał imię „Pogranicznik”.  

 

Źródło: WMSG

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze