Uprawiasz sport? Tutaj zadbasz o swoje zdrowie

Data dodania: 2019-04-12 16:27:39, kac
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Uprawiasz sport? Tutaj zadbasz o swoje zdrowie
Poradnia Medycyny Sportowej mieści się w szpitalu dziecięcym przy ul. Żołnierskiej
Fot. WSSD w Olsztynie / Facebook

1 kwietnia w szpitalu dziecięcym przy ul. Żołnierskiej została otwarta Poradnia Medycyny Sportowej. Jest adresowana głównie do stowarzyszeń i klubów sportowych oraz szkół i klas o profilu sportowym. Na obecną chwilę pacjenci przyjmowani są na bieżąco.

Oczywiście chodzi głównie o sport amatorski, bo uprawia go najwięcej osób, zapraszamy też osoby zajmujące się sportem profesjonalnym. Możemy przyjąć każdego ubezpieczonego z NFZ, zatem teoretycznie mogą do nas przyjść osoby z całej Polski – mówi Grzegorz Adamowicz, kierownik Sekcji Promocji, Marketingu i Sprzedaży w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

Warunek jest jeden. Muszą to być dzieci lub młodzież do 21. roku życia, a w przypadku zawodników – do 23. roku życia.

W poradni wydawane są bezpłatne orzeczenia lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania wybranej dyscypliny sportowej. Porada obejmuje badania ogólne, specjalistyczne i diagnostyczne (m.in. EKG, badania radiologiczne kręgosłupa, badanie spirometryczne, test wysiłkowy, pomiary antropometryczne z analizą składu ciała, badanie moczu, morfologię krwi, badanie okulistyczne i ortopedyczne, konsultację otolaryngologiczną i neurologiczną, przegląd stomatologiczny).

Naszą poradnię wyróżnia to, że poza samymi orzeczeniami oferujemy pełną diagnostykę i konsultacje lekarzy specjalistów w zależności od potrzeb – dodaje Grzegorz Adamowicz.

Poradnia działa od 1 kwietnia. Już przychodzą do niej pierwsi pacjenci. Nie muszą czekać w długich kolejkach, przyjmowani są na bieżąco. Jak się do niej zapisać?

Obecnie poradnia działa całkowicie w ramach kontraktu z NFZ, zatem pacjenci nie płacą i na tę chwilę nie ma kolejek. Potrzebne jest tylko skierowanie do poradni od swojego lekarza rodzinnego – wyjaśnia Adamowicz.

Poradnia jest czynna w poniedziałki i czwartki w godz. 14-18 oraz w piątki od 8 do 12.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.