Ulica Emilii Plater po staremu? Mieszkańcy piszą petycję do prezydenta

Data dodania: 2018-06-13 10:16:48, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Ulica Emilii Plater po staremu? Mieszkańcy piszą petycję do prezydenta

Mieszkańcy domów przy ulicy Emilii Plater napisali petycję do prezydenta Olsztyna. W liście proszą prezydenta o przywrócenie dawnej organizacji ruchu na ich ulicy. Przed zmianami była to ślepa uliczka.

Przypomnimy, w związku z przebudową ulicy Pieniężnego, w kwietniu ubiegłego roku, drogowcy wprowadzili szereg zmian, które miały pomóc przetrwać kierowcom czas przebudowy tej ważnej arterii w centrum miasta. Jedną ze zmian było otwarcie dla ruchu dwukierunkowego ulicy Emilii Plater, która dotąd była ślepą uliczką. Zmiany wprowadzono również na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki z Emilii Plater – to stało się minirondem.

Przebudowa ulicy Pieniężnego już się zakończyła, a kierowcy od grudnia ubiegłego roku poruszają się tą, nową arterią. Dlatego mieszkańcy ulicy Emilii Plater chcą przywrócenia organizacji ruchu sprzed zmian. Wystosowali w tej sprawie petycję, którą zaadresowali do prezydenta Olsztyna.

- Zakończono modernizację ulicy Pieniężnego. Przed rozpoczęciem prac budowlanych poproszono nas, mieszkańców ulicy Emilii Plater, abyśmy nie protestowali przeciwko otwarciu dla ruchu ulicy E. Plater z ulicą Kościuszki. Jednocześnie obiecując, że po zakończeniu modernizacji ulicy Pieniężnego nastąpi powrót do zamknięcia ulicy E. Plater z ulicą Kościuszki. Zgodziliśmy się, rozumiejąc potrzebę przepływu bardzo dużego potoku samochodów naszą ulicą, która jest równoległa do ulicy Pieniężnego. Przyszedł czas, aby dotrzymać słowa i powrócić do systemu sprzed rozpoczęcia modernizacji ulicy Pieniężnego czyli zamknięcia ulicy Emilii Plater z ulicą Kościuszki pięknymi kwiatami w dużych donicach – czytamy w petycji mieszkańców.

Komentarze (11)

Dodaj swój komentarz

 • Kodeks 2018-06-14 11:29:06
  Aja proponuję zamknąć ulice Kościuszki ,Piłsudskiego,Pieniężnego ,1Maja,Żołnierską i inne .Tam też mieszkają ludzie-mieszkańcy.
  Odpowiedz Oceń: 4 1 Zgłoś treść
 • hegemon 2018-06-13 20:16:14
  Nie zamykać! Bo gdzie indziej zrobią się wtedy jeszcze większe korki.
  Odpowiedz Oceń: 5 1 Zgłoś treść
 • www 2018-06-13 19:38:06
  Jaki jest sens ślepych uliczek, ogranicza to płynnośc ruchu
  Odpowiedz Oceń: 6 1 Zgłoś treść
 • Real 2018-06-13 15:45:26
  W chwili obecnej to mało kto tam jeździ, a rondko na Emilii Plater przy Urzędzie Marszałkowskim jest super, bo naprawdę usprawnia ruch. Rozumiem mieszkańców, niemniej proszę NIE przesadzać. Naprawdę często tamtędy jeżdżę i jakoś za każdym razem, gdy przejeżdżam rondko na Kościuszki w stronę Niepodległości to od strony Emili Plater naprawdę sporadycznie wyjedzie jakieś auto. A to dlatego, że utarło się iż Kościuszki jest uprzywilejowaną a Emili Plater podporządkowaną i mimo rondka to przyzwyczajenie powoduje omijanie tej krótkiej uliczki, a wyjeżdżają stamtąd tylko ci, którzy tam być może pracują. Zatem proszę nie lamentować przeostrożnie i zanadto.
  Odpowiedz Oceń: 5 1 Zgłoś treść
 • donica 2018-06-13 13:13:21
  Pięknymi kwiatami w dużych betonowych donicach! ;DDDD Tyle w temacie tej petycji!
  Odpowiedz Oceń: 7 1 Zgłoś treść
 • Edo 2018-06-13 12:31:19
  Ta zamknijcie sie w tym miescie wsiowym w pizdu na amen
  Odpowiedz Oceń: 1 3 Zgłoś treść
 • Olsztynianin 2018-06-13 12:20:10
  Otwarcie ulicy i utworzenie bezkolizyjnego ronda, było doskonałym rozwiązaniem, które usprawniło płynność ruchu w centrum miasta. Korzystam z tego przejazdu, jeżdżę tędy do pracy każdego dnia i uważam, że jest to bardzo korzystne rozwiązanie. Nie zmieniajmy tego - bardzo proszę.!!!
  Odpowiedz Oceń: 16 1 Zgłoś treść
 • F1r 2018-06-13 11:25:16
  Bo co? Bo głośno? Bo tłoczno się zrobiło? No sorry, mieszkacie w ścisłym centrum, takie to już są uroki miast. Ten przejazd wiele ułatwia kierowcom, upłynnia ruch i odciąża sąsiednie ulice. Tak powinno pozostać, przydałby się tylko remont tej nawierzchni.
  Odpowiedz Oceń: 12 1 Zgłoś treść
 • kierowca 2 2018-06-13 11:17:15
  ALE TERAZ JEST WYGODNIEJ DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW OLSZTYNA. POWINNO TO ROZWIĄZANIE ZOSTAĆ.
  Odpowiedz Oceń: 17 0 Zgłoś treść
 • tt 2018-06-13 10:47:06
  Przecinki w złych, miejscach.
  Odpowiedz Oceń: 6 2 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.