Ukradł ''full wypas'' rower i przyjechał nim... na komendę

Data dodania: 2019-07-18 18:00:00, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Ukradł ''full wypas'' rower i przyjechał nim... na komendę
Fot. KMP Olsztyn

Policjanci z Dywit wezwali 46-latka na posterunek, bo mieli podejrzenia, że może on mieć związek z kilkoma przestępstwami. Okazało się, że mężczyzna na komendę przyjechał kradzionym rowerem, który w dodatku chciał sprzedać.

W marcu tego roku w jednym z domów jednorodzinnych w Dywitach doszło do włamania. Złodziej zabrał m.in. kartę płatniczą, zegarki, aparaty fotograficzne, e-papierosy, golarki, alkomat, ładowarki oraz gotówkę. Zabrał też kluczyki od forda focusa i trzykrotnie zapłacił zbliżeniowo za zakupy. Właściciele straty oszacowali na około 22 tys. zł.

Dywiccy policjanci ustalili dane sprawcy i odnaleźli jego adres. W trakcie zatrzymania znaleźli przy 46-latku kradzione przedmioty. Mężczyzna powiedział również, gdzie pozostawił kradzionego forda, którym zamierzał uciec do Niemiec, mimo że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Podejrzany przyznał się do winy i czekał na rozprawę.

Jednak w maju funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie kradzieży roweru o wartości ponad 2 tys. zł. Z ich ustaleń wynikało, że dzień wcześniej pewien mężczyzna próbował sprzedać podobny jednoślad. Wszystko wskazywało na to, że jest to ten sam 46-latek, który wcześniej włamał się do domu. W związku z tym policjanci wezwali go na komendę.

Mężczyzna przyjechał w tej samej czapce, którą nosił podczas próby sprzedaży kradzionego pojazdu oraz na tym samym rowerze. Dodatkowo okazało się, że próbował go sprzedać. Na ramie jednośladu zamieścił ogłoszenie o treści: „Na sprzedaż rower Merida full wypas (...)”. Wyszło też na jaw, że podejrzany mógł dokonać jeszcze innych kradzieży na terenie powiatu.

46-latek usłyszał zarzuty m.in. kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Zastosowano wobec niego tymczasowy dwumiesięczny areszt. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Policjanci odzyskali skradzione rzeczy, które wróciły już do właścicieli.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.