Ubliżał więc teraz... popracuje

Ostatnia aktualizacja 2017-10-12 10:07:37, ol
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Ubliżał więc teraz... popracuje

Uprawomocnił się wyrok za obelgi kierowane pod adresem funkcjonariuszy celno-skarbowych z przejścia granicznego w Bezledach. Agresywny olsztynianin za karę będzie pracował społecznie.

Zdarza się, że w czasie kontroli celnej dochodzi do nerwowych sytuacji. Szczególnie, gdy funkcjonariusze znajdują przemycane towary, niektórzy z podróżnych zapominają, że pewne, rzucane przez nich słowa, mogą spowodować konsekwencje prawne.

We wrześniu 2016 roku, granicę przez przejście w Bezledach przekraczał mieszkaniec Olsztyna, wielokrotnie wcześniej karany za próby przemytu. W takcie kontroli, mężczyzna był wulgarny i agresywny wobec funkcjonariuszy Oddziału Celnego. Sprawę skierowano do sądu. Ten w maju wydał wyrok, który właśnie się uprawomocnił.

Za obelgi olsztynianin został skazany na karę 1,5 roku ograniczenia wolności polegającej na wykonaniu nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 40 godzin miesięcznie – czyli w sumie przepracuje 720 godzin. Ponadto pisemnie przeprosi pokrzywdzonych funkcjonariuszy oraz wpłaci 400 złotych na wskazany przez sąd cel.

 

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.