Tymczasowe organizacje ruchu w Olsztynie. W ratuszu powołano zespół do ich monitorowania

Ostatnia aktualizacja 2017-09-12 13:36:30, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Tymczasowe organizacje ruchu w Olsztynie. W ratuszu powołano zespół do ich monitorowania

Przebudowa ulicy Partyzantów, Pieniężnego, Leonharda, czy Towarowej daje się we znaki olsztyńskim kierowcom, którzy narzekają na tymczasowe organizacje ruchu. Okazuje się, że w ratuszu powstał specjalny zespół, którego zadaniem jest kontrolowanie wprowadzanych zmian.  

Realizacja kilku drogowych inwestycji jednocześnie, daje się we znaki olsztyńskim kierowcom, pasażerom komunikacji miejskiej, ale i pieszym. Przebudowa ulicy Pieniężnego, Leonharda, Towarowej i Partyzantów sprawiła, że niemal codziennie od centrum miasta – przez olsztyńskie sypialnie – po dzielnicę przemysłową kierowcy stoją w korkach, tracąc czas i nerwy.

Zmotoryzowani narzekają nie tylko na fakt, iż inwestycje wykonywane są jednocześnie. Kierowców trapią również nieodpowiednie ich zdaniem oznaczanie zmian w organizacji ruchu.

Na pojawiające się w licznych komentarzach kierowców pytanie: ''Czy ktoś czuwa nad tymczasowymi zmianami w organizacji ruchu?'' - odpowiadamy - tak.

Okazuje się bowiem, że już w kwietniu tego roku prezydent wydał zarządzenie powołujące w ratuszu zespół, którego zadaniem jest monitorowanie wprowadzanych zmian. Teraz zadania zespołu zostały poszerzone w związku z kolejnymi przebudowami.

- Pierwotnie zespół miał się zajmować przebudową ul. Pieniężnego wraz z budową mostu św. Jakuba. Jego zadania rozstały jednak rozszerzone na inwestycje związane m.in. z budową węzła przesiadkowego, przebudową ul. Partyzantów oraz planowanym zadaniem związanym z rozbudową trakcji tramwajowej – informuje Patryk Pulikowski z Urzędu Miasta Olsztyna.

W skład zespołu wchodzą przedstawiciele Jednostki Realizującej Projekt V, Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i Straży Miejskiej. Zespół współpracuje także z policją.

- Do jego zadań należy sprawdzanie prawidłowości organizacji ruchu wprowadzonej w związku z realizacją projektów oraz porównywanie jej z dokumentacją zatwierdzoną przez zarządcę drogi. Osoby zasiadające w zespole sprawdzają w terenie organizację ruchu i wskazują rozwiązania pozwalające na zminimalizowanie utrudnień w ruchu pieszym i kołowym – dodaje Pulikowski.

Komentarze (8)

Dodaj swój komentarz

 • MP 2017-09-12 22:45:29
  Rondo pseudo turbinowe zlikwidować -przywrócić poprzednie rozwiązanie,przywrócić strzałki prawo skręty na skrzyżowaniach .
  Odpowiedz Oceń: 7 3 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2017-09-12 22:15:44
  Oczywiście czuwanie i sprawianie jest ważne, ale prawda jest taka, że nie da się wyeliminować całkowicie utrudnień w ruchu przy takiej koncentracji inwestycji po jednej stronie miasta. Trzeba dodać, iż była to cześć miasta wyjątkowo zaniedbana pod kątem komunikacyjnym. Zatem pociesza to, że potem będzie lepiej. Ale wracając do korków: pamietajmy, że to my - jako kierowcy - też mamy wpływ na płynność ruchu... gdyby tak wszyscy ruszali czujnie i płynnie na zielonym, gdyby wpuszczali innych na tzw. zamek...
  Odpowiedz Oceń: 6 5 Zgłoś treść
 • Olsztyniak56 2017-09-12 17:47:39
  Fajny zespół, biorą kasę z naszych podatków za nic, bo Olsztyn tonie w korkach. W sumie mogą powołać zespół do spraw lotów kosmicznych, będzie zbliżona efektywność.
  Odpowiedz Oceń: 17 1 Zgłoś treść
 • Jadwiga_Misiak 2017-09-12 15:02:34
  Dziś wystąpiła awaria sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Kościuszki Kętrzyńskiego oraz na rondzie Bema. Bez działającej sygnalizacji ruch był płynny, a skrzyżowania przejezdne. Nie widać było "ogonków" aut stojących na ulicach podporządkowanych. Może ludzie odpowiedzialni za komunikację w Olsztynie zastanowią się nad tym faktem. Z działającą sygnalizacją są korki, bez niej ruch jest bardziej płynny, a skrzyżowania przejezdne.
  Odpowiedz Oceń: 15 1 Zgłoś treść
 • Maxmaxmax 2017-09-12 14:46:47
  No to mają co robić.
  Odpowiedz Oceń: 5 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.