Tureckie tramwaje będą łaskawe dla torowiska i naszych uszu

Ostatnia aktualizacja 2018-05-17 12:24:04, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Tureckie tramwaje będą łaskawe dla torowiska i naszych uszu
Fot. durmaray.com

Po informacji o rozstrzygnięciu przetargu na nowe tramwaje dla Olsztyna, pojawiła się lawina zapytań od mieszkańców, którzy ciekawi są parametrów technicznych nowego taboru, który dostarczy do stolicy regonu turecka firma Durmazlar. Przedstawiamy szczegóły.

Tureckie tramwaje ''Panoramy'' pod względem technicznym będą podobne do Solarisów Tramino. Pojazdy będą miały 2,5 metra szerokości i pomieszczą 210 pasażerów, z czego 40 na miejscach siedzących.

To co ciekawe to poziom hałasu. Ten deklarowany przez producenta to 73,6 dB, czyli mniej niż w obecnych Tramino.

Panoramy będą miały także skrętne skrajne wózki, dzięki czemu mniej zużywać będzie się torowisko oraz elementy podwozia. Drzwi zlokalizowane za kabinami motorniczego będą jednoskrzydłowe, pozostałe, środkowe cztery pary - dwuskrzydłowe.

Za 12 nowych tramwajów miasto zapłaci Turkom 108 mln złotyh. Pierwsze dwa pojawią się w stolicy Warmii i Mazur nie później niż 21 miesięcy od podpisania umowy, ostatnie - pięć miesięcy później.

Źródło: UM Olsztyna/własne

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • A Gmina Dywity 2018-05-18 08:50:42
    Już kupiła 3 TURECKIE mikrobusy http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/dywity-wybieraja-tureckie-mikrobusy-karsan-58549.html
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • Zygmunt Z 2018-05-17 15:25:26
    Trochę mnie martwią te skrajne drzwi jednoskrzydłowe, choć przyznaję że to dość typowe rozwiązanie dla tureckiego producenta.
    Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze