Tureckie tramwaje będą łaskawe dla torowiska i naszych uszu

Data dodania: 2018-05-17 12:20:42, red
Ostatnia aktualizacja 2018-05-17 12:24:04
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Tureckie tramwaje będą łaskawe dla torowiska i naszych uszu
Fot. durmaray.com

Po informacji o rozstrzygnięciu przetargu na nowe tramwaje dla Olsztyna, pojawiła się lawina zapytań od mieszkańców, którzy ciekawi są parametrów technicznych nowego taboru, który dostarczy do stolicy regonu turecka firma Durmazlar. Przedstawiamy szczegóły.

Tureckie tramwaje ''Panoramy'' pod względem technicznym będą podobne do Solarisów Tramino. Pojazdy będą miały 2,5 metra szerokości i pomieszczą 210 pasażerów, z czego 40 na miejscach siedzących.

To co ciekawe to poziom hałasu. Ten deklarowany przez producenta to 73,6 dB, czyli mniej niż w obecnych Tramino.

Panoramy będą miały także skrętne skrajne wózki, dzięki czemu mniej zużywać będzie się torowisko oraz elementy podwozia. Drzwi zlokalizowane za kabinami motorniczego będą jednoskrzydłowe, pozostałe, środkowe cztery pary - dwuskrzydłowe.

Za 12 nowych tramwajów miasto zapłaci Turkom 108 mln złotyh. Pierwsze dwa pojawią się w stolicy Warmii i Mazur nie później niż 21 miesięcy od podpisania umowy, ostatnie - pięć miesięcy później.

Źródło: UM Olsztyna/własne

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • A Gmina Dywity 2018-05-18 08:50:42
    Już kupiła 3 TURECKIE mikrobusy http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/dywity-wybieraja-tureckie-mikrobusy-karsan-58549.html
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • Zygmunt Z 2018-05-17 15:25:26
    Trochę mnie martwią te skrajne drzwi jednoskrzydłowe, choć przyznaję że to dość typowe rozwiązanie dla tureckiego producenta.
    Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.