Tunel łączący Zatorze ze Śródmieściem ponownie zalany

Data dodania: 2019-02-11 16:44:10, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Tunel łączący Zatorze ze Śródmieściem ponownie zalany
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Kolejny już raz tunel łączący ulicę 1 Maja z Zatorzem został zalany. Przejście będzie zamknięte do momentu wypompowania całej wody.

Od lat, po większych opadach deszczu, czy przy topnieniu śniegu zalewany jest tunel łączący Śródmieście z Zatorzem. Za każdym razem woda jest odpompowywana, jednak problem wciąż powraca.

Zmęczeni tą sytuacją mieszkańcy przed laty utworzyli nawet specjalny fanpage poświęcony tej sytuacji i nazwali go ''Staw prezydencki w Olsztynie'', by zwrócić uwagę władz miasta na ten powracający problem.

Dziś problem ponownie dał się we znaki tym, którzy korzystają z tego przejścia pod torami z ulicy 1 Maja do alei Wojska Polskiego. Tunel został zamknięty i tak pozostanie do 13 lutego. Piesi są kierowani do przejścia wiaduktem.

Komentarze (13)

Dodaj swój komentarz

 • anka222 2019-02-12 21:00:57
  JAK GŁOSOWALIŚCIE TAK MACIE
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • Iwan Grozny Za Walutą Euro 2019-02-12 17:33:37
  I NIKOMU NIE WOLNO SIĘ Z TEGO ŚMIAĆ następnym razem będzie opowieść o bruklynskiej radzie zydow i o tym do jakich obrzędów są im potrzebne chrześcijan niemowlęta
  Odpowiedz Oceń: 3 2 Zgłoś treść
 • W. 2019-02-12 10:05:02
  Od 30 lat to samo. Ludzie w kosmos latają, a naszych półgłówków przerasta zrobienie dobrego odpływu wody. Chodziłem swego czasu przez ten tunel codziennie. Co odrobinę więcej popada to bajoro. W ogóle, jak idzie się z Zatorza do centrum, to aż płakać się chce, albo krew człowieka zalewa - w zależności od dnia i humoru. Na budach kolejowych - syf, smród i malaria, tunel - wiecznie zalany, za tunelem - tony błota, wieczne roboty i też syf. Mieszkam w Olsztynie, ale trochę jeżdżę po Polsce. Tak brudnego i zaniedbanego miasta nie widziałem. W tunelu swego czasu przez 3 tygodnie leżała drukarka bo ktoś ją wyrzucił. Pomijam kwestię kretyna, który to zrobił, ale gdzie są służby sprzątające miasto? A teraz dodatkowo roztopił się śnieg i oczywiście wszechobecne psie g... Tutaj nie trzeba Bóg wie jakich remontów, wystarczy utrzymywać w czystości i dobrym stanie to co jest, a nie działać po olsztyńsku - doprowadzać wszystko do ruiny, a potem płakać, że tyle pieniędzy potrzeba, żeby naprawić. Kazus idealny - młyn olsztyński, czy były Come In - nie zdziwię się, jeśli ten pierwszy niedługo sam się zawali, drugi może nie zdążyć, bo rozbiorą go wcześniej. W tym mieście nie ma żadnej logiki inwestycji, żadnej logiki utrzymywania miejsc użyteczności publicznej, gospodarowania zasobami. To jest jeden wielki chaos. I z góry przepraszam za tak chaotyczną wypowiedź, ale zwyczajnie serce mi się kraje, jak widzę to, co się dzieje z przestrzenią tego miasta.
  Odpowiedz Oceń: 11 0 Zgłoś treść
 • Ronyx2 2019-02-11 22:10:56
  Niedawno podłaczono do tunelu chodnik. przy odrobinie wyobraźni mozna stwierdzic iz w ten sposób własnie do tego dojdzie. Nie trzeba proroka.
  Odpowiedz Oceń: 5 1 Zgłoś treść
 • MP 2019-02-11 21:56:04
  Olsztyniacy nic się nie stało....nic się
  Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść
 • lwx 2019-02-11 21:45:44
  Normalne miasto wybudowałoby nowy prawdziwy na dzisiejsze czasy tunel i wszystko. No ale my ciągle jesteśmy 100 lat za murzynami. Cofamy się do lat 70-tych, 50-tych, 39 roku, lat 20-tych a zaraz będziemy wspominać powstanie styczniowe, potem rozbiory aż dojdziemy do Mieszka. Skończmy z tymi zaszłościami bo wrócimy do kamienia łupanego. Podpuszczają nas a to jacyś ekolodzy, a to najświętsze warmie, żołnierze, różnej maści a my rozum zostawiamy w przedpokoju. Na co czekamy?
  Odpowiedz Oceń: 6 0 Zgłoś treść
 • Młoda 2019-02-11 21:26:10
  Z racji obowiązków słuźbowych byłam na ulicy Partyzantów. Szok. Obraz nędzy i rozpaczy. W Chinach za 1/10 pieniędzy które wyda się za tę ulicę zbydowaliby nową w 3 miesiące. Z powodu cmentarza robota się slimaczy w nieskończoność. To oczywiście kruczek aby wyciągnąć kolejną kasę. Jak długo?
  Odpowiedz Oceń: 13 1 Zgłoś treść
 • Dzik8297 2019-02-11 20:40:26
  Kur... a. Czy w tym mieście musi być taki syf? Gdzie jest ten prezydencina pożal się Boże. Przecież tyle lat już ten tunel jest zalewany, nie raz było głośno. "prezydent" siedzi od 8 lat za biurkiem, pod nosem ma ten tunel i gówno robi. Weź się kurwa grzymowicz za robotę, nie za tramwaje.
  Odpowiedz Oceń: 18 1 Zgłoś treść
 • miłośnik Olsztyna 2019-02-11 17:52:08
  :-) miasto ogród, trzeba nawadniać;-)
  Odpowiedz Oceń: 11 1 Zgłoś treść
 • Tunel 2019-02-11 17:40:42
  Przeciez podczas remontu ul.Partyzantow miala byc wymieniona siec burzowa.Jezeli dalej bedzie zalewalo tunel nalezy obciazyc firme remontujaca Partyzantow.Wystarczy partaczenia za grube miliony.
  Odpowiedz Oceń: 16 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.