Biznesmen trzymał ''w skarpecie'' 13 mln złotych. Jarosław K. już w areszcie

Ostatnia aktualizacja 2017-10-16 10:27:34, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Biznesmen trzymał ''w skarpecie'' 13 mln złotych. Jarosław K. już w areszcie
Ilustracja do tekstu
Fot. policja.pl

Olsztyński sąd zdecydował o aresztowaniu na trzy miesiące Jarosława K., właściciela sieci stacji benzynowych zatrzymanego w ubiegłym tygodniu przez olsztyńską delegaturę ABW w związku z rozbiciem grupy wyłudzającej VAT na ogromną skalę. Jarosław K. trzymał w swoim domu 13 mln złotych w gotówce.  

Wracamy do sprawy zatrzymania Jarosława K., który usłyszał trzy zarzuty udziału w grupie wyłudzającej VAT od towarów i usług przy wykorzystaniu mechanizmu tzw. „karuzeli VAT-owskiej” i „znikającego handlowca” w obrocie paliwami. Zarzuty obejmują działalność Jarosława K., który dokonywał zakupów paliwa w jednej ze spółek uczestniczącej w wyłudzaniu podatku VAT. Z ustaleń śledczych wynika, iż grupa przestępcza działająca głównie w Olsztynie i Warszawie wyłudziła podatek w kwocie przekraczającej 23 miliony złotych.

Jarosławowi K. zarzucono udział w wyłudzeniu podatku VAT w kwocie przekraczającej 9 milionów złotych. 

Sprawę prowadzi olsztyńska delegatura ABW pod nadzorem prokuratury okręgowej.

W trakcie zatrzymania Jarosława K. zabezpieczono między innymi dwa auta o wartości miliona złotych i 13 mln złotych w gotówce, które mężczyzna przetrzymywał w swoim domu.

Jak udało nam się ustalić, olsztyński sąd zdecydował już o zastosowaniu wobec Jarosława K. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

- W uzasadnieniu swojej decyzji Sąd wskazał, że dowody przedstawione przez prokuratora w wysokim stopniu uprawdopodobniły popełnienie tych przestępstw przez podejrzanego. W ocenie Sądu, istnieje realna obawa, że podejrzany przebywając na wolności będzie starał się bezprawnie utrudniać postępowanie, w szczególności nakłaniał świadków lub współpodejrzanych do składania fałszywych zeznań lub wyjaśnień - informuje Sędzia SO Olgierd Dąbrowski – Żegalski.

W tej sprawie, jak dotąd zarzuty postawiono 6 osobom. Z uwagi na uzyskany materiał dowodowy, w sprawie przewidywane są kolejne zatrzymania.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.