Trwają XXVI Olsztyńskie Noce Bluesowe [ZDJĘCIA]

Ostatnia aktualizacja 2017-07-15 19:36:17, kru
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Trwają XXVI Olsztyńskie Noce Bluesowe [ZDJĘCIA]
XXVI Olsztyńskie Noce Bluesowe
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Zmieniały się mody muzyczne, odchodziły w cień różne gatunki, style, odmiany, ale w bluesie jest coś takiego, co od stu lat podbija serca słuchaczy. W stolicy Warmii i Mazur trwa właśnie festiwal znany w całej Europie!

Olsztyńskie Noce Bluesowe to jeden z najstarszych i najpopularniejszych festiwali bluesowych w Polsce. Istnieje od 1984 roku i od początku kreuje muzyczną historię bluesowego grania w naszym kraju. To właśnie olsztyńskie sceny gościły najznakomitszych artystów bluesowych z różnych stron świata takich jak: Champion Jack Dupree, Mud Morganfield, Bobby Rush, Diunna Greenleaf, Janiva Magness czy Joe Louis Walker. Niejednokrotnie festiwal gwarantował publiczności rzadką możliwość zobaczenia i usłyszenia światowych gwiazd, które do tej pory nie zawitały na nasze rodzime sceny.

W tym roku wykonawców Olsztyńskich Nocy Bluesowych można było posłuchać nie tylko w amfiteatrze, ale również w innych miejscach starówki. Wśród atrakcji znalazły się także wystawy, warsztaty, czy też spotkania z muzykami. W jednym z klubów otwarto archiwalne studio festiwalu, gdzie wszyscy chętni mogli obejrzeć unikalne zdjęcia i filmy z poprzednich edycji imprezy.

W piątek na deskach amfiteatru wystąpili Jerry's Fingers (PL), Honey Island Swamp Band (USA), Watermelon Slim Band (USA), natomiast w sobotni wieczór usłyszymy Blues Junkers (PL), Dany Franchi Band (IT), a także Annikę Chambers (USA).

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.