Transparent z napisem ''Konstytucja'' zawisł na Wysokiej Bramie

Data dodania: 2018-10-11 11:01:27, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Transparent z napisem ''Konstytucja'' zawisł na Wysokiej Bramie
Fot. Jerzy Dramowicz/Obywatele RP

Obywatele RP z Olsztyna w symboliczny sposób wyrazili protest wobec działania prezydenta RP Andrzeja Dudy, który w minioną środę powołał sędziów Sądu Najwyższego. Na olsztyńskiej Wysokiej Bramie zawisł transparent z hasłem ''Konstytucja''.

W minioną środę w pałacu prezydenckim Andrzej Duda powołał 27 sędziów wytypowanych przez nową KRS. Działanie prezydenta RP było niezgodne z orzeczeniem Naczelnego Sądu Administracyjnego, który wstrzymał powołania. Przypomnijmy, w sierpniu tego roku KRS wybierała do składu SN prawników, którzy związani są z PiS.

Wobec środowej decyzji prezydenta RP zaprotestowali Obywatele RP oraz Komitet Obrony Demokracji.

- Andrzej Duda bezprawnie powołał sędziów Sądu Najwyższego. Zrobił to, łamiąc postanowienie Naczelnego Sądu Administracyjnego i spodziewane decyzje Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (TSUE), w pośpiechu, bez udziału mediów – informuje Komitet Obrony Demokracji.

Obywatele RP w Olsztynie w symboliczny sposób wyrazili swój sprzeciw wobec działań prezydenta. Na Wysokiej Bramie zawiesili transparent z hasłem ''Konstytucja''.

Transparenty z tym hasłem dziś (11 października) od rana powiewały również przed Sądem Najwyższym w Warszawie. Tam, na zaproszenie KOD i Obywateli RP, zebrało się kilkaset osób protestujących wobec decyzji prezydenta.

Źródło: KOD/Obywatele RP/własne

Komentarze (14)

Dodaj swój komentarz

 • Nauczycielka 2018-10-14 22:10:02
  Myślę, ze gdyby niektórzy z tych ludzi pomyślało wcześniej przed wywieszaniem tych płacht jaki jest rzeczywisty obraz Olsztyna w oczach samych mieszkańców to inaczej postapiłoby. Jeżeli nie wiedzą to przypomnę im. Olsztyniacy ocenili swoje miasto. 1. Olsztyn ma problemy z obiektami sportowymi - ostatni w kraju. 2. Stan dróg i chodników- 17 miejsce w kraju. 3. Alergicznie reagujemy na kazďą formę zastępowania zieleni betonem. 4. Estetyka miasta i jego czystość- dość przeciętnie ocenione. 5 Ceny biletów MPK są wysokie. Autobusy nie jeżdżą zgodnie z rozkładem. 6. Olsztyniakiom źyje się średnio. 7. Młodym zieleń i przyroda nie wystarczy. Są niezadowoleni z mieszkania w Olsztynie. 8. Największym minusem miasta są przedłużające się remonty. 9. Chaos komunikacyjny każdy widzi na codzień. 10. Brak oferty zatrudnienia, niskie płace i słabość biznesu. 11. Drogie mieszkania. 12. Ignorowanie inicjatyw społecznych. Fajna wyliczanka. Plusów nie ma. Jak moźna było przez 10 lat tak doprowadzić miasto do ruiny. Kochani mieszkańcy. Teraz zapraszam Was do urn. Wytnijcie obecny układ. Wybierzcie nowych ludzi. Dajcie im szansę. Choćby nie wiem jak chcieli to i tak nic nie zepsują. Nic się nie da zepsuć, bo wszystko jest w ruinie. Moźe być tylko lepiej.
  Odpowiedz Oceń: 5 0 Zgłoś treść
 • alimenciarz 2018-10-13 09:49:58
  Co pis zrobil? paliwo drozeje , energia drozeje, patologia sie rozrasta, ludzie rpacowac nie chca bo maja pincet plus. bieda wszedzie ... tak pis działa! nie chcemy pisu
  Odpowiedz Oceń: 3 5 Zgłoś treść
 • ONIO 2018-10-12 10:07:51
  Ta akcja była wspólnym dziełem Obywateli RP i Olsztyna dla Demokracji Olsztyńskiej Niezależnej Inicjatywy Obywatelskiej.
  Odpowiedz Oceń: 3 3 Zgłoś treść
 • Nauczycielka 2018-10-11 20:58:14
  Jak nisko upadła kultura polityczna. Rok po roku, nie do przyjęcia wcześniej zachowania polityków, spowszedniały nam. Coraz rzadziej protestowaliśmy. Jak juź ktoś głośno to zrobił to nazywano go oszołomem. Kiedyś nikt z zarzutami prokuratorskimi nie myślał o kandydowanie na radnego. Dzisiaj na listach jest wielu. Przykład: KW Piotra Grzymowicza. Jeszcze niedawno głośno było o radnej, której wojewoda chciał uchylić mandat. Sprawa jest w sądzie. A tutaj jakby nic się nie stało Pani kandyduje do RN z pozycji 1. Przypadek JCM tez jest znany. W każdej partii jest taki przypadek. Żadnego szacunku dla wyborców. Każe nam wybierać się takie osoby. Juź słyszę te głosy oburzenia, ze nie ma prawomocnych wyroków sądowych. OK. Macie rację. Ja mówię o podwójnej moralności tych liderów partii lub KW którzy świadomie łamią przyjęte kiedyś normy i na listach umieszczają takie osoby. Nie głosujmy na takie osoby. Wybierzmy nowe osoby.
  Odpowiedz Oceń: 17 1 Zgłoś treść
 • Nauczycielka 2018-10-11 18:14:07
  Są ludzie, którzy mozolnie pracują i odnoszą sukcesy. Nie widać ich w telewizji i na bilbordach. To dzięki nim zbudowano Polskę. Nie mają do dyspozycji aparatu władzy. Nie mają pieniędzy. Jakimś cudem wznoszą wspaniały budynek który nazywamy POLSKĄ. Są ludzie, którym powierzono władzę. Czego nie dotkną to zniszczą. Mają pieniądze a nie potrafią ich z poźytkiem dla wszystkich wydać. Mogą wiele, a nic im nie wychodzi. Oni tylko marzą. Mogą wiele, ale czas stracili na marzeniach. W tej pierwszej grupie jest PANI i PAN. W tej drugiej grupie jest grzymowicz z przystawkami. Jest też całe PO. Od 8 lat zamiast rzeczywiście rządzić marzą. Teraz karmią nas tymi swoimi marzeniami. Chyba juz starczy. Juz Was nie chcemy. Odejdzie w spokoju. Dajcie nam budować POLSKĘ. My nie chcemy zaścianka Olsztyna. Chcemy miasta nam, a nie wam przychylnego. Wybaczam wam popełnione błędy i grzechy.
  Odpowiedz Oceń: 18 6 Zgłoś treść
 • Ruslan 2018-10-11 18:01:35
  DE KO MU NI ZA CJA
  Odpowiedz Oceń: 7 3 Zgłoś treść
 • j 2018-10-11 16:38:41
  O widzę że kurły pisowskie zaczęły nadawać bo wybory lada dzień knypek kolanko wzywa swe podłe mierne zastępy do ujadania ! Ale nie wasze doczekanie Olsztyna nie dostaniecie we władanie pastuchy Moskwy !
  Odpowiedz Oceń: 7 15 Zgłoś treść
 • Heniek 2018-10-11 16:17:16
  Rozbiory to załatwił KK?!!!!!!!!
  Odpowiedz Oceń: 7 0 Zgłoś treść
 • Bea 2018-10-11 15:41:11
  Żenada i tyle, gdzie ci obrońcy konstytucji byli , kiedy Warszawiaków wyrzucano z mieszkań, wyłudzano VAT, wtedy nie była łamana konstytucja???!!!Obrońcy starego porządku, żeby było jak było i dla których "Polskość to nienormalność", dlatego jeżdżą do Brukseli na skargę. Historia niestety się powtarza, podobnie zachowują się jak ci pseudopolacy, którzy przyczynili się do rozbiorów Polski!
  Odpowiedz Oceń: 20 9 Zgłoś treść
 • D.S. 2018-10-11 13:49:47
  Ostatnie podrygi koderastów i innej maści targowiczan?
  Odpowiedz Oceń: 23 14 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.