Tramwaje jadą ''na czerwonym''?

Ostatnia aktualizacja 2017-07-17 10:37:06, ol
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Tramwaje jadą ''na czerwonym''?

Jeden z naszych czytelników twierdzi, że motorniczym olsztyńskich tramwajów zdarza się naciągać prawo do pierwszeństwa przejazdu i w niektórych częściach miasta przejeżdżają '' na czerwonym''. Co na to olsztyńscy policjanci?

- Wczoraj miałem zielone światło dla pieszych na ulicy Sikorskiego, w okolicy Browaru Kormoran, a tramwaj jak gdyby nigdy nic zaczął dzwonić i jechał dalej w stronę Jarot od strony centrum. Od jego sygnalizatora do przejścia dla pieszych jest jeszcze kawałek drogi, czyli nawet nie zwrócił uwagi, że ma czerwone. Taka sama sytuacja jest w na skrzyżowaniu Kościuszki i Piłsudskiego. Piesi stoją na czerwonym po 5 minut, a kiedy zapali się zielone to tramwaj sobie jedzie w najlepsze. Ja wiem, że one mają uprzywilejowany ruch w naszym mieście, ale jazda na czerwonym to lekkie wymuszenie – twierdzi nasz czytelnik Sebastian.

Czy motorniczy są kontrolowani przez olsztyńską drogówkę podobnie jak pozostali zmotoryzowani w Olsztynie? Olsztyńscy funkcjonariusze zapewniają, że tak.

- Policjanci podczas pełnienia służby zwracają uwagę na wszystkich uczestników ruchu oraz popełniane przez nich wykroczenia. Kwestią sygnalizacji świetlnej zajmują się zaś pracownicy Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu. Oni również koordynują i pilnują prawidłowości przejazdu tramwajów na skrzyżowaniach – zapewnia Anna Balińska z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Zdaniem funkcjonariuszy, policjanci nie są jednak w stanie karać każdego wykroczenia.

Ważne jest zatem dokumentowanie i zgłaszania nagminnego łamania przepisów przez uczestników ruchu, także motorniczych.

Czy Wam również zdarzyło się zauważyć takie zachowanie motorniczych w Olsztynie?

Komentarze (11)

Dodaj swój komentarz

 • Carlos 2017-07-22 11:31:14
  Każdy motorniczy to idiota
  Odpowiedz Oceń: 0 2 Zgłoś treść
 • Zygmunt Z 2017-07-18 10:07:56
  Gdy ktoś psa uderzyć chce, zawsze kij znajdzie jak głosi stare powiedzenie. Nagonka na system tramwajowy nic więcej. Jakbyśmy się przyjrzeli co robią dla porównania kierowcy aut osobowych i ciężarowych to by nam tutaj forum nie starczyło. Swoją drogą piesi też nie lepsi i to nie tylko w odniesieniu do tramwajów ale w ogóle w stosunku do jakichkolwiek pojazdów. Jak zrobi się zielone to myślą ze już absolutnie mogą zrobić co chcą o obejrzeniu się w lewo i w prawo to już nie wspomnę. Trochę rozumu i tolerancji panie i panowie. Nie wszyscy zawsze się "wyrobią" we wspomnianym zakresie świateł i o to po obydwu stronach.
  Odpowiedz Oceń: 2 6 Zgłoś treść
 • pan jan 2017-07-18 09:33:23
  Na Kościuszki i Piłsudskiego to standard ,często się zdarza że załoga jakiegoś radiowozu jest świadkiem takiego przejazdu tramwaju na czerwonym ale mają na to wywalone
  Odpowiedz Oceń: 4 2 Zgłoś treść
 • Michał 29 2017-07-17 23:17:39
  Potwierdzam, kilkukrotnie widziałem jak tramwaj jedzie na czerwonym. Na Płoskiego prawie przejechał człowieka prawidłowo przechodzącego na zielonym... na szczęście ten się w pore zatrzymał i puścił tramwaj.
  Odpowiedz Oceń: 5 1 Zgłoś treść
 • zażenowany 2017-07-17 13:52:19
  Szczerze? G... prawda, że tak samo są traktowani. Jakieś pół roku temu zgłaszałem sprawę do Policji. Dotyczyło to przejścia dla pieszych na skwerze Wakara. Kupa dzieci z pobliskiej szkoły. Kiedy piesi mają zielone, na pasach jest tramwaj. Odpowiedziano mi, że sprawą się zajmą na komisji kezpieczeństwa ruchu drogowego. I jak jest po pół roku? Tak samo. Najważniejszy jest priorytet i z d... zaprojektowane tory, że tramwaj przejeżdża przez skrzyżowanie 5 km/h, blokując ruch samochodowy i pieszy. Żenada, że od czasu nieszczęsnego przywrócenia tramwajów w mieście, nic nie można z tym zrobić.
  Odpowiedz Oceń: 14 3 Zgłoś treść
 • s73 2017-07-17 13:14:02
  Nie
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • 1234 2017-07-17 12:51:58
  Skrzyżowanie koła Galerii Warmińskiej i skwer Wakara, tam często tramwaje nie dają rady przejechać na zielonym:)
  Odpowiedz Oceń: 6 0 Zgłoś treść
 • abc 2017-07-17 11:55:45
  Na przystanku Wakara często zdarza się, że tramwaj jadący od strony dworca wjeżdża na 'zebrę', gdy dla pieszych świeci się zielone.
  Odpowiedz Oceń: 10 0 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2017-07-17 10:56:07
  Nie
  Odpowiedz Oceń: 2 3 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.