Tragiczny wypadek w jednostce wojskowej w Orzyszu. Trwa proces w sprawie śmiertelnego postrzelenia pracownika ochrony

Data dodania: 2019-02-22 12:14:03, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Tragiczny wypadek w jednostce wojskowej w Orzyszu. Trwa proces w sprawie śmiertelnego postrzelenia pracownika ochrony
Ilustracja do tekstu

Trwa proces Krzysztofa W., ochroniarza pracującego w jednostce wojskowej w Orzyszu, który podczas przekazywania warty śmiertelnie postrzelił swojego kolegę. Mężczyzna odpowiada za nieumyślnie spowodowanie śmierci.

Sprawę tragicznego zdarzenia w jednostce wojskowej w Orzyszu prowadziła olsztyńska prokuratura, która pod koniec października ubiegłego roku przesłała do Sądu Rejonowego w Piszu akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi W. Mężczyzna jest podejrzany o nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka.

Do zdarzenia doszło 30 listopada 2017 roku na terenie jednostki wojskowej w Orzyszu podczas czynności przygotowawczych związanych z przejęciem ochrony kompleksu koszarowego na posterunkach wartowniczych. Według ustaleń prokuratury Krzysztof W. na skutek nieostrożnego obchodzenia się z bronią miał doprowadzić do niekontrolowanego wystrzału i postrzelenia innego pracownika. Mężczyzna na skutek doznanych obrażeń zmarł.

W pierwszym dniu procesu oskarżony nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. W miniony czwartek przesłuchano świadków w tej sprawie. Dziś, 22 lutego, zaplanowano kolejne przesłuchania.

- Postępowanie sądowe w tej sprawie toczy się za zamkniętymi drzwiami. Sąd uznał, że jawność rozprawy mogłaby naruszyć ważny interes prywatny osoby pokrzywdzonej w tej sprawie – informuje Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Nie_rezerwista 2019-02-23 12:05:26
    Ochrona nie pilnuje wojska bo to nie małe dzieci ochrona pilnuje magazynów itp.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • rezerwista 2019-02-22 13:37:17
    Ochrona pilnuje wojska? to chyba jakieś jaja .A gdzie warta wojskowa ? Ochroniarze to czasami osoby z niepełnosprawnością .Pilnujcie tego wojska bo przyjdą żule i go ukradną a szczególnie tych pastuchów w pustynnych butach z usa,
    Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.



Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.