Tragiczny wypadek podczas szkolenia strażaków. ''Koledzy ukrywali prawdę''

Data dodania: 2018-08-10 10:08:40, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Tragiczny wypadek podczas szkolenia strażaków. ''Koledzy ukrywali prawdę''

Prokuratura postawiła trzy zarzuty dowódcy zmiany komendy straży pożarnej w Kętrzynie, który prowadził szkolenie z zakresu ratownictwa wysokościowego. Podczas tego szkolenia poważnie ranny został jeden ze strażaków. Młody mężczyzna zmarł miesiąc później.

Prokurator przedstawił zarzuty funkcjonariuszowi z KPSP w Kętrzynie, pełniącemu w dniu 14 czerwca funkcję dowódcy zmiany i jednocześnie prowadzącemu szkolenie z zakresu ratownictwa wysokościowego.

Na podstawie zebranego w toku śledztwa materiału dowodowego Marcinowi L. zostały przedstawione trzy zarzuty.

Pierwszy dotyczy umyślnego niedopełnienia obowiązku jako funkcjonariusza publicznego i odpowiedzialnego za bezpieczeństwo i higienę pracy, poprzez dopuszczenie do prowadzenia szkolenia na wysokości wbrew zatwierdzonemu konspektowi zajęć i bez zapewnienia strażakom biorącym udział w szkoleniu bezpieczeństwa.

To właśnie podczas tego szkolenia 23-letni strażak wykonując skok z dachu garażu na skokochron doznał szeregu obrażeń, skutkujących śmiercią w dniu 14 lipca. Zdaniem prokuratury dowódca naraził też innych funkcjonariuszy na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Drugi zarzut dotyczy podżegania kilku podległych mu strażaków do składania fałszywych zeznań co do rzeczywistych okoliczności wypadku. Strażacy mieli bowiem ukrywać okoliczności zdarzenia.

Ostatni zarzut dotyczy złożenia przez dowódcę fałszywych zeznań przed funkcjonariuszem Policji z KPP w Kętrzynie.

Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 10 tysięcy złotych.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.