Tragiczny długi weekend na drogach Warmii i Mazur

Ostatnia aktualizacja 2017-06-19 08:52:26, spk
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Tragiczny długi weekend na drogach Warmii i Mazur

Na drogach Warmii i Mazur w miniony długi weekend zginęły 4 osoby, a 23 zostały ranne. W tym czasie policjanci odnotowali ponad 180 kolizji i wyeliminowali z ruchu ponad 40 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci działania związane z czerwcowym długim weekendem rozpoczęli już w minioną środę. Na drogach Warmii i Mazur pojawiło się więcej patroli prewencji i ruchu drogowego, które dbały o to by wyjazdy i powroty do domów przebiegały bezpiecznie, bez utrudnień w ruchu drogowym. Jak przy każdych takich działaniach, policjanci reagowali na każde zauważone niewłaściwe zachowania kierujących, w szczególności te, które polegały na przekroczeniu prędkości, wyprzedzaniu na „podwójnej ciągłej” czy na „trzeciego.  Priorytetem było również wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Od środy do tej pory na drogach Warmii i Mazur doszło do 20 wypadków drogowych, w wyniku których 4 osoby zginęły, a 23 zostały ranne. W tym czasie policjanci odnotowali ponad 180 kolizji i wyeliminowali z ruchu ponad 40 nietrzeźwych kierujących.

Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Zawidy w gminie Reszel. Policjanci ustalili, że kierujący volkswagenem 80-letni mężczyzna wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocykliście.  W efekcie doszło do zderzenia pojazdów. Niestety jadący jednośladem 55-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Kolejne tragiczne zdarzenie miało miejsce w gminie Dywity. Na trasie Tuławki – Nowe Włóki kierujący audi, na łuku drogi z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Dwóch mężczyzn w wieku 22 i 41 lat w wyniku zderzenia wypadło z auta. Niestety obaj zginęli.

Śmiertelny wypadek miał również miejsce na skrzyżowaniu ulic Piaskowej i Alei Jana Pawła II w Iławie. 35-letni kierujący zespołem pojazdów z naczepą nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa kierującej rowerem znajdującej się na przejeździe dla rowerzystów doprowadzając do zderzenia. Kierująca jednośladem mieszkanka Iławy na skutek odniesionych obrażeń zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.