Tragedia olsztyńskiego ''Domu Burmistrza''

Data dodania: 2018-12-02 13:42:52, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Tragedia olsztyńskiego ''Domu Burmistrza''

Najstarszy murowany dom w Olsztynie, zlokalizowany naprzeciwko Starego Ratusza, tak zwany ''Dom Burmistrza'' – będzie tematem spotkania z historią, które poprowadzi miłośnik historii regionu, Rafał Bętkowski.

Tak zwany „Dom Burmistrza” w Olsztynie, uważany tradycyjnie za najstarszy murowany dom związany z osobą zasadźcy - Jana z Łajs, jest od dziś obiektem w większej, swej części już tylko wirtualnym.

Ile pozostało ze sławnej kamienicy? Z jakimi postaciami historii regionu była związana? Nieznaną historię tego miejsca opowie Rafał Bętkowski.

Spotkanie organizowane przez MOK Olsztyn już 12 grudnia o godzinie 18.00 w Muzeum Nowoczesności Tartak Raphaelsonów przy ul. Knosały 3b.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.