To drugi wynik w historii przejścia granicznego. Rosjanin z ogromną kontrabandą

Data dodania: 2019-07-04 12:23:33, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
To drugi wynik w historii przejścia granicznego. Rosjanin z ogromną kontrabandą
Fot. IAS w Olsztynie

Pewien Rosjanin z obwodu kaliningradzkiego w volvo chciał przemycić do Polski ponad 6 tys. paczek papierosów. Jednak jego plany pokrzyżowali celnicy oraz ich pies służbowy.

Do odprawy granicznej w Grzechotkach zgłosił się Rosjanin, który podróżował samochodem marki Volvo XC90. Jednak mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego został skierowany przez celników do kontroli szczegółowej. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że mężczyzna chce przewieźć przez granicę kontrabandę. Ich przeczucia potwierdził pies służbowy – Lora.

Okazało się, że samochód kontrolowanego został całkowicie przebudowany, aby pojazd mógł pomieścić jak najwięcej papierosów. Po przeliczeniu towaru wyszło na jaw, że pomysłowy Rosjanin chciał przemycić aż 6345 paczek papierosów.

Mężczyzna usłyszał zarzut przemytu, a urzędnicy celno-skarbowi wystąpili o zakaz wjazdu do Polski na trzy lata. Z kolei samochód trafił na parking depozytowy.

- To ujawnienie to drugi wynik w historii przejścia granicznego w Grzechotkach w ruchu osobowym. Pierwsze miejsce nadal dzierży opel vivaro z 2011 r. z 7200 paczkami papierosów – informuje podinsp. Ryszard Chudy, oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • 1123 2019-07-05 14:08:32
    tego puscili dla straznikow na ochłap a 4 furgony przejechały z 10 krotnie wiekszym ładunkiem// standard klasyka gatunku. nie ma co sie cieszyc
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • Ijo Ijo 2019-07-04 23:23:17
    6400 raz na rok znalezione gdy 15tys przejechalo obok, klasyka
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.