Tenisistka z Warmii i Mazur z kolejnym sukcesem na koncie

Ostatnia aktualizacja 2012-01-18 10:26:15, redakcja
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Wiktoria Kulik - 13-letnia tenisistka z Warmii i Mazur wygrała ogólnopolski turniej tenisowy młodziczek w Legnicy. Zwyciężyła zarówno w singlu jak i deblu, nie tracąc nawet seta.

Fot. wa-ma.sport.pl
To drugi w krótkim odstępie sukces zawodniczki OKT Jodłowa (po brązowym medalu w halowych MP młodziczek w Puszczykowie), która dość nieoczekiwanie znalazła się w ścisłej czołówce swojej kategorii wiekowej w Polsce.

Wiktoria jest  najwyżej sklasyfikowaną tenisistką z Warmii i Mazur w rankingu PZT, pierwszą w kraju w roczniku 1999. Wiki wróciła w ubiegłym roku z rodzicami z Wielkiej Brytanii, gdzie uczyła się tenisa w David Lloyd Tennis Academy w Glasgow i jej dotychczasowa kariera związana była z wyspami, choć jak widać w Polsce też już zdążyła zaistnieć.

Turniej HOTK SINET CUP LEGNICA DO LAT 14 był popisem zawodniczki z Olsztyna, która wykazała nie tylko duże umiejętności, ale też dobre przygotowanie do konkretnej imprezy. W Mistrzostwach Polski w singlu odpadła w pierwszej rundzie singla, bowiem przed turniejem trenowała na zupełnie innej nawierzchni. Tu takich problemów nie było i od razu było widać efekty.

WYNIKI:

Singiel
I RUNDA
WOLNY LOS
II RUNDA
WIKTORIA KULIK - ALEKSANDRA TOMCZYK / WARSZAWIANKA /  6-3 6-1
ĆWIERCFINAŁ
WIKTORIA KULIK - DOMINIKA PACZENA / CHTT CHORZOW/  6-0 6-1
PÓŁFINAŁ
WIKTORIA KULIK  - KATARZYNA SKRZYPCZYNSKA / DWÓJKA ZIELONA GÓRA  6-2 6-1
FINAŁ
WITORIA KULIK - MARTA KANIA / AZS LÓDŹ/  6-2 6-1
Debel
FINAŁ
KULIK/KANIA- WARDEJN/TOMACZYK / AZS POZNAN/WARSZAWIANKA / 6-0 6-4

Najistotniejszym startem dla Wiktorii w pierwszym półroczu będzie udział w SUPERMASTERS PZT 2012 - Turniej Nadziei Tenisowych (od 9 do 12 marca tego roku).

Trzymamy kciuki!

Źródło: http://wama-sport.pl

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze