Telefony alarmowe dla osób słabo słyszących - już na Warmii i Mazurach

Ostatnia aktualizacja 2012-07-14 15:16:21, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

W dwóch jednostkach Policji województwa warmińsko - mazurskiego uruchomiono numery telefonów, pod które osoby z wadą słuchu mogą wysyłać SMS-y z prośbą o pomoc lub podjęcie interwencji.

Komenda Miejska Policji w Olsztynie - 601 002 084

Komenda Powiatowa Policji w Ełku - 692 930 042

Dyżurny jednostki Policji ma obowiązek przyjąć każde zgłoszenie o przestępstwie, wykroczeniu, zagrożeniu lub innym fakcie istotnym dla stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego, które nie musi mieć znamion czynu zabronionego. Jeżeli podczas przyjmowania zgłoszenia (w tym zgłoszenia poprzez SMS) dyżurny stwierdzi właściwość rzeczową lub terytorialną innej jednostki Policji, przyjęte zgłoszenie przekazuje niezwłocznie, przy wykorzystaniu posiadanych technicznych środków teleinformatycznych, do właściwej jednostki Policji i dokumentuje ten fakt w dokumentacji przebiegu służby. W miarę możliwość powinien również przesłać do osoby zgłaszającej SMS-a potwierdzającego przyjęcie zgłoszenia.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.