Targi Pro Defense pod patronatem ministra Macierewicza

Ostatnia aktualizacja 2017-05-19 10:30:19, ol
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Targi Pro Defense pod patronatem ministra Macierewicza
Fot. Pro Defense/FB

Największe tego typu wydarzenie w Polsce i Europie – targi proobronne Pro Defense odbędą się już po raz drugi w Ostródzie. Podobnie jak w ubiegłym roku targom patronuje Ministerstwo Obrony Narodowej.  

Jak informują organizatorzy - Pro Defense jest wydarzeniem skierowanym do wszystkich obywateli, a zwłaszcza tych, dla których „patriotyzm” nie jest tylko pustym słowem i którym na sercu leży dobro Ojczyzny, a szczególnie jej bezpieczeństwo.

Głównymi adresatami targów są zatem wszelakie stowarzyszenia paramilitarne, organizacje proobronne i klasy mundurowe.

Pro Defense ma pokazać, jak liczne są tego typu formacje oraz jak ogromną rzeszę ludzi skupiają.

Ideą Targów oraz towarzyszącego im Międzynarodowego Kongresu Organizacji Proobronnych, wywodzących się z Państw członkowskich NATO, połączonego z Konferencją Naukową jest m.in. wymiana informacji i doświadczeń oraz wypracowanie skutecznego modelu funkcjonowania systemu proobronnego w obecnej sytuacji geopolitycznej.

W programie targów przewidziano między innymi pokaz czołgów polskiej produkcji, samolotów i innych sprzętów latających, a przy tym dynamiczne pokazy na wodzie i w powietrzu. Zorganizowana zostanie też ścieżka edukacyjno - historyczna ''Polska Ścieżka Zbrojeniowa'', w ramach której będzie można oglądać takie eksponaty jak pojazd pancerny Daimler Dingo, replika myśliwca Hawker Hurricane, czy amerykański czołg lekki Stuart.

Czterodniowe targi rozpoczną się 1 czerwca w hali Expo Mazury. Szczegóły ->

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze