Tabunada 2018. Motocykliści rozpoczęli sezon [ZDJĘCIA]

Data dodania: 2018-04-28 18:32:43, kru
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Tabunada 2018. Motocykliści rozpoczęli sezon [ZDJĘCIA]
Parada motocyklistów w asyście policji na ulicy Warszawskiej
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Ponad dwieście motocykli przejechało dziś w kawalkadzie w samo południe głównymi ulicami Olsztyna. To znak, że rozpoczął się kolejny sezon motocyklowy.

Już po raz 14. fani dwóch kółek z całej Polski spotkali się w stolicy Warmii i Mazur aby symbolicznie otworzyć nowy sezon motocyklowy.

Podobnie jak w latach ubiegłych, bazą zlotu jest jeden z ośrodków wypoczynkowych w Nowej Kaletce pod Olsztynem. Właśnie tam już w piątek pojawili się pierwsi uczestnicy tegorocznej Tabunady organizowanej rokrocznie przez studencki Klub Motocyklowy "Tabun" z Olsztyna. W tym roku ponownie do stolicy Warmii i Mazur zawitali uczestnicy m.in. z Kujaw, Mazowsza, Pomorza i Wielkopolski.

Głównym punktem programu z całą pewnością była parada motocyklistów, która wyruszyła w samo południe z parkingu przy Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UWM i w asyście policji przejechała głównymi ulicami Olsztyna.

Następnie na terenie Kortowa można było podziwiać różne marki jednośladów, a także niesamowite umiejętności ich właścicieli, jak również wziąć udział w konkursach przygotowanych przez organizatorów, takich jak toczenie beczki, czy przejazd pod tyczką. Nie zabrakło również pokazów akrobatycznej jazdy na motocyklu w wykonaniu 16-letniego olsztynianina, Piotra "Zalesia" Zalewskiego.

Popołudniu motocykliści wrócili do bazy, gdzie zaplanowano dalsze konkurencje zlotowe, a także zabawę do rana.

Zlot zakończy się w niedzielę.

Olsztyński klub motocyklowy "Tabun" jest również organizatorem dorocznej akcji pod hasłem Motomikołaje.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.