Ta zmiana ucieszy Kreml. Zlikwidują olsztyński oddział ABW?

Ostatnia aktualizacja 2017-08-10 13:00:35, OL
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Ta zmiana ucieszy Kreml. Zlikwidują olsztyński oddział ABW?

Olsztyński oddział Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zostanie zlikwidowany? Tak donosi TVN24 przytaczając treść projektu, który trafił pod obrady sejmowej komisji służb specjalnych. W planach jest likwidacja w sumie 10 z 15 delegatur, które mają się stać ośrodkami zamiejscowymi.

TVN 24 dotarło do projektu zmian statutu Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Z dokumentu wynika, że minister-koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński chce likwidacji części delegatur ABW. Wśród 10 delegatur, które mają zostać zdegradowane do funkcji oddziałów terenowych podległych sąsiednim delegaturom, znajduje się między innymi ta znajdująca się w Olsztynie.

Pomysł optymalizacji służb nie podoba się posłom opozycji. Ich zdaniem planowana likwidacja delegatury w Olsztynie ucieszy przede wszystkim Kreml. Olsztyńska placówka zajmowała się bowiem dotąd zagrożeniem związanym z granicą z obwodem kalinigradzkim.

 

Źródło: TVN24

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Patriota 2017-08-12 00:24:17
    abwhera stop !
    Odpowiedz Oceń: 0 2 Zgłoś treść
  • Ryszard Ochódzki 2017-08-11 11:15:11
    Bo prościej obsadzić zaufanymi kolegami 5 delegatur, a 10 innych placówek zrobić podległymi niż znaleźć 15 zaufanych osób... proste. Myślę, że więcjej filozofii w tym nie ma. Przykre też :(
    Odpowiedz Oceń: 6 1 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze