Szpital Uniwersytecki nowocześniej

Ostatnia aktualizacja 2014-07-15 10:06:22, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Szpital Uniwersytecki w Olsztynie jest bogatszy o Zakład Radiologii i Laboratorium Komórek Macierzystych. Uroczyste otwarcie nowych oddziałów odbyło się dziś na terenie szpitala przy ul. Warszawskiej 30.

Wydział Nauk Medycznych funkcjonuje na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim od 2007 roku. Dawny Szpital Wojskowy działa jako Szpital Akademicki od roku 2008. Jego przystosowanie do potrzeb studentów było możliwe między innymi dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury 2007-2013, za którego realizację jest odpowiedzialny Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Został oddany do użytku nowoczesny obiekt dydaktyczny Wydziału Nauk Medycznych – Collegium Anatomicum, przeznaczony do zajęć z zakresu anatomii, histologii i fizjologii człowieka. Wartość inwestycji wyniosła ponad 6,3 mln złotych.

Na oficjalnym otwarciu obecna była Pierwsza Dama - Anna Komorowska, która  życzyła lekarzom sukcesów i wyraziła zadowolenie, że otwarte dziś pracownie będą służyć rzeszy ludzi.

To nie koniec inwestycji - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski ogłosił przetarg na wybudowanie nowego budynku szpitala i modernizację pozostałych gmachów dawnego Szpitala Wojskowego.

Źródło: Urząd Marszałkowski/własne

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • niunia 2012-05-05 13:49:12
    Najgorszy szpital w Olsztynie.Tragedia. Pielęgniarki - szok. Zero kultury, empatii czy jakiejkolwiek pomocy Warunki tragiczne. Żadnego zainteresowania pacjentem ze strony lekarzy. Dopiero jak zrobilam awanturę i aferę - zajeli sie nią. Szok. Tragedia. Powinien natychmiast byc zlikwidowany. A kiedys - jako wojskowy - był to taki dobry szpital. Jesli chce się być wyleczonym to tam lepiej nie trafić
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.