Szop Edward nie żyje. Turyści zamknęli go w plastikowej beczce

Data dodania: 2019-06-10 15:59:40, kac
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Szop Edward nie żyje. Turyści zamknęli go w plastikowej beczce
Szop Edward zginął w straszliwych męczarniach zamknięty w plastikowej beczce z założonym wieczkiem
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W sobotę tuż przy jednym z jezior pod Olsztynem szop Edward zginął w strasznych cierpieniach. Udusił się w plastikowej beczce, do której włożyli go przestraszeni turyści. Nawet nie uchylili wieczka.

Monika Bem, opiekunka Edwarda, jest załamana.

Czuję się fatalnie. Straciłam przyjaciela – powiedziała w rozmowie z nami.

Kobieta dodaje, że zachowanie turystów było nieodpowiedzialne. Z jej relacji wynika, że zobaczyli szopa i nie wiedzieli, czy jest dziki, czy może mieć wściekliznę. Postanowili go wrzucić do plastikowej beczki, którą potem przykryli wieczkiem. Zadzwonili na policję, ale patrol przyjechał dopiero po kilku godzinach, gdy zwierzę już nie żyło. Telefonowali także do leśnictwa, ale służby odsyłały ich do innych wydziałów.

Edward nie miał szans. Upał sprawił, że w środku beczki było gorącą, w dodatku szop nie mógł oddychać.

Wykazali się skrajną głupotą. Byłam w szoku, że można coś takiego zrobić. Nawet nie odkryli wieczka – dodała Monika Bem.

Co dalej? Opiekunka Edwarda dodaje, że musi przemyśleć, jakie może podjąć kroki prawne. Przyznała również, że wiele zależy także od reakcji turystów.

Kobieta nie bała się o Edwarda, bo już sam spacerował po okolicy. Bardzo lubił ludzi i inne zwierzęta. Nie bał się nikogo, był ufny i przyjacielski. Razem odwiedzali dzieci w szkołach czy osoby starsze. Organizowali akcje sprzątania Olsztyna. Szop Edward miał tylko 10 miesięcy.

Komentarze (57)

Dodaj swój komentarz

 • Ijo Ijo 2019-06-13 09:29:44
  Szopy to nie pies czy kot nie do końca występuje naturalnie w Polsce, wiec jakim gamoniem trzeba być przecież można było się domyślić że to oswojone zwierze (dalo sie zlapac) i ze do kogoś na leży samo z ameryki tutaj nie przyszło.. Nie wspominająć o tym że plażowicze którzy byli w pobliżu i mogli to zauważyć są odpowiedzialni za współudział w zabójstwie, całkiem możliwe że ktoś wiedział że to Edwart i o co chodzi z szopem..
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Kapitan Planeta 2019-06-12 11:33:16
  z automatu prokuratura powinna się nimi zająć, przecież to morderstwo na zwierzaku i brutalne traktowanie, dzika jak spotkają to co? też w czymś zamkną? po co go łapali? jaja sobie tak robili, że zabili
  Odpowiedz Oceń: 6 0 Zgłoś treść
 • Adolf 2019-06-12 10:54:29
  Polak potrafi... Naprawdę czy kogoś to dziwi? Najglupsza na ja w Europie a może i na świecie.
  Odpowiedz Oceń: 5 1 Zgłoś treść
 • Wienio 2019-06-11 23:01:31
  Musimy zgnoić życie tym zwyrodnialcom. MUSIMY ICH ZNISZCZYĆ i postarać się żeby poszli siedzieć.
  Odpowiedz Oceń: 12 3 Zgłoś treść
 • heniu 2019-06-11 22:46:00
  Podać do wiadomości publicznej skąd byli turyści Warszawa? Katowice? Bytom? Sosnowiec? i czyj elektorat. Zastraszone oszołomy steroryzowane news bombardowaniem o kleszczach, komarach, cholerze i kosmitach.
  Odpowiedz Oceń: 7 4 Zgłoś treść
 • 4refderg 2019-06-11 19:51:21
  nominacja do nagrody Darwina za głupotę dla wszystkich stron!
  Odpowiedz Oceń: 6 2 Zgłoś treść
 • Wienio 2019-06-11 18:08:31
  Dlaczego popieracie mordowanie szopów? Czy mordowanie dzików tez popieracie?
  Odpowiedz Oceń: 12 8 Zgłoś treść
 • Wienio 2019-06-11 17:59:24
  Pora na surowe kary. Posiedzi taki tatuś 1,5 roku to będzie potem ostrzegał innych żeby nie mordowali zwierząt. Zabili go dla zabawy dla śmiechu. Nie można dopuścić by uszlo im to na sucho. Niech inni też widzą że nie ma litości dla morderców.
  Odpowiedz Oceń: 19 8 Zgłoś treść
 • DSoL 2019-06-11 17:47:45
  Jakoś mnie to nie dziwi. Typowy turysta czyli mieszczuch z betonowego bunkra, fejsbukowy wojownik o dobro zwierzątek, z zamiłowaniem oglądający rybki w swoim akwarium, gdy zostaje skonfrontowany z prawdziwą, i potencjalnie nieokiełznaną naturą reaguje histerycznie.
  Odpowiedz Oceń: 14 2 Zgłoś treść
 • Wienio 2019-06-11 17:14:21
  Zabili go z zimna krwią. Są winni. Słuchajcie gnoje. Dostaniecie za swoje. Nie będzie litości dla morderców.
  Odpowiedz Oceń: 13 14 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.