Szkoła Muzyczna w Dywitach otworzy filię w Olsztynku

Ostatnia aktualizacja 2012-03-02 09:58:31, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Po tym jak prawdziwym strzałek w dziesiątkę okazało się otwarcie Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach, pora na jej rozwój. Od 1 września Powiatowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Dywitach będzie miała swoją filię w Olsztynku.

Na początek w olsztyneckiej filii rozwijać talent muzyczny będzie prawie 50  uczniów, choć chętnych było trzy razy więcej! To efekt inicjatywy władz Powiatu i zaangażowania władz Olsztynka.

Powiatowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Dywitach rozrasta się, a chętnych jest dużo więcej niż miejsc. Filia dywickiej szkoły powstanie w Olsztynku, bo to właśnie władze tej miejscowości wykazały się najszybszym refleksem i wolą działania spośród trzech samorządów, do których wpłynął wniosek z propozycją utworzenia zamiejscowej placówki.


Samorząd Biskupca, który nieco później wyraził zainteresowanie uruchomieniem filii szkoły muzycznej musi poczekać na otworzenie muzycznej placówki.

- Realnym terminem jest wrzesień 2013 roku - mówi Janusz Ciepliński.

Starosta podkreśla, że powiat robi się coraz bardziej muzykalny. Szkoła w Dywitach przez krótki okres działania rozwinęła się znakomicie.

- Uczniowie robią szybkie postępy, a szkoła zorganizowała ogólnopolski konkurs „Muzyk Pierwsza Klasa", w którym wzięli udział młodzi artyści z kilku województw - mówi starosta Mirosław Pampuch.

Jak mówi Janusz Ciepliński od września tego roku w obydwu szkołach powiatowych będzie się kształcić ponad 200 uczniów. Siedzibą szkoły muzycznej w Olsztynku będzie Gimnazjum im. Noblistów Polskich.


- Szkoła jest znakomicie wyposażona i ma salę koncertową, czego brakuje jeszcze w Dywitach - podkreśla Monika Wadowska, sekretarz gminy Olsztynek.

Zajęcia odbywać się będą wyłącznie po południu,  nie kolidując z nauką w szkole podstawowej czy gimnazjalnej. Nauka w szkole będzie bezpłatna, a rodzice będą musieli kupić instrument dla swoich dzieci.

- Absolutną nowością będzie klasa perkusji - informuje Janusz Ciepliński.

Możliwość nauki w filii szkoły muzycznej w Olsztynku będą mieli uzdolnieni uczniowie w wieku od 5 do 16 lat. Nauka w szkole w zależności od wieku dziecka potrwa od 4 do 6 lat.

Nabór i egzaminy do filii w Olsztynku odbędą się na przełomie maja i czerwca. Z kolei już za miesiąc 31 marca w sali koncertowej gimnazjum Noblistów odbędzie się koncert promocyjny szkoły i spotkanie informacyjne z rodzicami. Edukację muzyczną od września do końca grudnia 2012 roku sfinansuje gmina Olsztynek, a potem koszty utrzymania pokryje subwencja Ministerstwa Kultury.

 

Źródło: powiat-olsztynski.pl

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • la 2012-03-07 21:01:50
    pomysł dobry, ale czy pan Ciepliński nie za dużo srok łapie za ogon? I filharmonia i Dywity i .... Liczy się też jakość.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • hah 2012-03-04 15:26:44
    Dobry pomysł, niech coś te dzieciaki robią w małych miejscowościach
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze