Szczyt klimatyczny ONZ: Wracają kontrole na granicach Polski

Data dodania: 2018-11-22 12:16:08, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Szczyt klimatyczny ONZ: Wracają kontrole na granicach Polski

Straż graniczna rozpoczęła dziś tymczasowe kontrole na granicach Polski. To pokłosie szczytu klimatycznego ONZ organizowanego w Katowicach.

Jak poinformowała Straż Graniczna, w związku ze szczytem klimatycznym ONZ, dziś ruszają czasowe kontrole na przejściach lądowych, powietrznych i morskich. 

Dla naszego regionu oznacza to przywrócenie kontroli w dodatkowym lotniczym przejściu granicznym Mazury na lotnisku w Szymanach - na przylotach z krajów strefy Schengen. 

 - Kontrola prowadzona będzie w sposób wyrywkowy na podstawie analizy ryzyka oraz informacji przekazywanych przez służby państw sąsiednich -  informuje Warmińsko-Mazurska Straż Graniczna.

Kontrole będą prowadzone do 16 grudnia.

- W czasie trwania tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej obywatele UE, EOG oraz innych państw, które nie należą do UE, ale na podstawie umów zawartych z UE korzystają z prawa do swobodnego przemieszczania, mogą wjechać na terytorium Polski na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Natomiast jeśli chodzi o obywateli państw trzecich, warunki wjazdu pozostają bez zmian – czytamy w komunikacie straży.

Jak zaznaczają strażnicy, tymczasowe przywrócenie kontroli nie oznacza powrotu do stanu sprzed wejścia Polski do strefy Schengen. Granicę można jednak przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • balek 2018-11-22 12:45:42
    Wycofać się z paktu klimatycznego,płacimy ponad 20 mld zł nie wiadomo na co.
    Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.