Studenci z Olsztyna wynajęli mieszkanie od oszustki. Kobieta nie miała praw do lokalu

Data dodania: 2017-12-06 10:14:06, spk
Ostatnia aktualizacja 2017-12-06 12:40:27
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Studenci z Olsztyna wynajęli mieszkanie od oszustki. Kobieta nie miała praw do lokalu

Trzech studentów, którzy zdecydowali się wynająć mieszkanie przy ul. Dąbrowszczaków padło wczoraj ofiarą oszustów. Wynajęli mieszkanie, zapłacili za pierwszy miesiąc z góry i... zostali na lodzie. Okazało się, ze kobieta podająca się za właścicielkę lokalu  nie miała do niego żadnych praw.

Do olsztyńskiej jednostki policji zgłosiła się trójka młodych ludzi, którzy padli ofiarą oszustów. Studenci wynajęli na czas nieokreślony mieszkanie od osób, które nie posiadały do niego żadnych praw.

Jak się okazało, dwie studentki wraz ze swoim kolegą szukały od jakiegoś czasu lokalu na terenie Olsztyna, który mogliby wspólnie wynająć. Ogłoszenie o apartamencie do wynajęcia znaleźli w jednym z portali internetowych. Korzystna cena przekonała ich do skorzystania z oferty. Zadzwonili więc pod numer z ogłoszenia. Telefon odebrał mężczyzna, z którym umówili się na podpisanie umowy i przekazanie kluczy od lokalu.

O umówionej godzinie w mieszkaniu czekała na nich kobieta, która w pośpiechu poleciła im podpisać przygotowaną umowę, wręczyła komplet kluczy, pobrała za wynajem i kaucję łącznie 2.000 złotych i wyszła z lokalu. To był ostatni raz, kiedy studenci widzieli się z oszustką. Ku zdziwieniu młodych osób, kilka godzin później do apartamentu zapukała prawdziwa właścicielka lokalu. Jak się okazało, zajmuje się ona krótkoterminowym wynajmowaniem tego apartamentu i poprzedniego dnia przekazała klucze kobiecie, która chciała zamieszkać w lokalu przez jeden, ewentualnie 2 dni. Ta kobieta prawdopodobnie z inna osobą umieściła ogłoszenie na portalu internetowym i podnajęła apartament studentom na czas nieokreślony podając się za właścicielkę lokalu.


 

Źródło: KMP Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Ryszard Ochódzki 2017-12-06 21:53:12
    A to wydra! Biednych studenciaków zrobiła w jajco. Teraz pewnie pojedzie w inne miejsca numer powtarzać.
    Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.