Studenci przejmą kontrolę nad miastem. Rusza Kortowiada!

Data dodania: 2015-05-12 13:37:41, ol
Ostatnia aktualizacja 2015-05-12 13:41:42
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Studenci przejmą kontrolę nad miastem. Rusza Kortowiada!

Maraton Zumby i Silent Party – tymi imprezami już w środę rozpocznie się tegoroczna Kortowiada, czyli najlepsze juwenalia w Polsce! Olsztyńska Kortowiada potrwa aż do niedzieli, a to oznacza pięć dni pełnych koncertów na żywo i zabawy do białego rana, nie tylko dla studentów.

Już w środę 13 maja rusza Kortowiada 2015. Olsztyński kampus studencki zmieni się nie do poznania. Przez pięć dni, aż do niedzieli 17 maja na kilku scenach i w muzycznych namiotach będziemy mieli okazję posłuchać muzyki na żywo.

Na scenie głównej, czyli na popularnej Górce Kortowskiej wystąpią między innymi: OSTR, Romantycy Lekkich Obyczajów, Enej, Poparzeni Kawą Trzy, Mrozu, Maryla Rodowicz, Weekend, Farben Lehre, Łydka Grubasa, czy Kamil Bednarek.

Muzyki posłuchamy również w namiotach tematycznych oraz na scenie szantowo-folkowej nad Jeziorem Kortowskim.

Koncerty to nie jedyne atrakcje juwenaliów. Już w czwartek około godziny 10.00 ze Starego Miasta ruszy Parada Wydziałów, która będzie oficjalną inauguracją tegorocznej Kortowiady. W barwnym korowodzie, głównymi ulicami Olsztyna przejdzie tłum studentów w kolorowych koszulkach wydziałowych. W tym roku, ze względu na prace drogowe, studenci przejdą ulicami:
-ul. Zamkowa,
- Stare Miasto,
- ul. Staszica (cała szerokość),
- ul. Seweryna Pieniężnego (cała szerokość),
- ul. Feliksa Szrajbera (prawy pas jezdni),
- ul. Alojzego Śliwy,
- al. Warszawska (prawy pas jezdni),
- ul. J. Heweliusza (wejście na teren kampusu UWM w Olsztynie przez ul. J. Heweliusza),
- ul. M. Oczapowskiego,
- ul. Kanafojskiego.

Parada w tym roku zakończy się na stadionie AZS UWM, gdzie chwilę później odbędą się tradycyjne wybory Miss Wenus, czyli konkurs piękności dla studentek UWM-u. Wśród imprez specjalnych tegorocznej Kortowiady nie zabraknie również konkursu na najpiękniej przystrojony akademik, czy Hatowiady, czyli gry we Frisbee na stadionie AZS-u.

Pełen program Kortowiady tu>

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.