Dziś jest: 02.05.2024
Imieniny: Anatola, Atanazego
Data dodania: 2023-05-12 18:00
Ostatnia aktualizacja 2023-06-21 09:58

Mateusz Sikorski

Studenci poznawali przyszłych pracodawców. W Kortowie odbyły się Targi Pracy [ZDJĘCIA]

Studenci poznawali przyszłych pracodawców. W Kortowie odbyły się Targi Pracy [ZDJĘCIA]
Studenci mogli rozmawiać z przedstawicielami 43 firm z województwa warmińsko-mazurskiego
Fot. Kaja Bandura, Agata Kaluszkiewicz

W środę (10 maja) w Bibliotece Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odbyły się Kortowskie Targi Pracy. Studenci mieli okazję zapoznać się z ofertą firm z Olsztyna i nie tylko - a przedstawiciele biznesów poznać swoich potencjalnych przyszłych pracowników.

reklama

Na organizowanych przez Centrum Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym Targach Pracy, Staży, Praktyk i Wolontariatu pojawiły się 43 firmy z województwa warmińsko-mazurskiego. Celem wydarzenia było zapoznanie studentów z potencjalnymi przyszłymi pracodawcami. Oprócz tego organizatorzy zadbali o warsztaty, mające pomóc studentom i absolwentom UWM.

* * *

Szukasz pracy? Sprawdź wypełnianie ankiet

* * *

Studenci będą mogli dowiedzieć się, jak napisać CV, aby dostać wymarzoną pracę, oraz jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej - mówiła Katarzyna Ulandowska z Centrum Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym. - Wszystko może zachęcić młodych ludzi i pomóc im w wyborze świadomej ścieżki rozwoju kariery. Zależało nam na szerokim spektrum firm, aby w ten sposób zachęcić jak najszersze grono. 

W warsztatach udział brały firmy z całego województwa. Nie zabrakło znanych nazw z Olsztyna i okolic, takich jak Michelin, Decathlon czy CITI Bank. Zainteresowaniem cieszyły się stoiska służb mundurowych, jak Komendy Wojewódzkiej Policji, Straży Granicznej czy służby więziennej. Na targach pojawili się także miejscy urzędnicy.

- Urząd Pracy może zachęcić studentów jak najbardziej szeroką ofertą instrumentów rynku pracy, typu staże, prace interwencyjne, doposażenie stanowiska pracy, środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej - tłumaczyła Małgorzata Iwanicka z Miejskiego Urzędu Pracy w Olsztynie. - Dysponujemy nie tylko ofertami pracy, ale także doradztwem zawodowym. Kończące studia młode osoby, rejestrując się w Urzędzie Pracy, mogą skorzystać ze stażu, gdzie mogą nabyć nowe umiejętności przed wejściem na rynek pracy. 

Targi Pracy to nie tylko spotkania z potencjalnymi pracodawcami - to także możliwość poznania swoich mocnych i słabych cech oraz tego, jak dobrze wykorzystać je na studiach i rozpoczynając swoją karierę. 

Zajmujemy się rozwojem edukacji i kariery, pomagamy także z wyborem kierunku drugiego stopnia - tłumaczy Iwona Olechnowicz, doradczyni zawodowa z Biura Karier UWM. - Dobrze poznać swoje mocne strony jako student, czy kandydat na studia, gdzie je najlepiej wykorzystać w dalszej edukacji.

W Biurze Karier UWM studenci mogą także skorzystać ze spotkań indywidualnych lub grupowych, podczas których mogą zbadać swoje potrzeby zawodowe oraz kompetencje. 

Pierwsza edycja Targów Pracy organizowana przez Centrum Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym przyciągnęła wielu studentów. Bogata oferta, kierowana zarówno do humanistów, studentów kierunków ścisłych czy technicznych okazała się interesującym pokazem. Być może niektórzy z obecnych już poznali swojego przyszłego pracodawcę. 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Król Polski 2023-05-15 12:02:32 79.191.*.*
    Szanowna redakcjo, proszę o większy pomyślunek przy doborze zdjęć do artykułu, ta młoda kobieta z zaawansowaną nadwagą obrzydziła mi dzień, mając na względzie zdrowie psychiczne czytelników, proszę wziąść tobpod uwagę. Ps. Co trzeba mieć w głowie, by takiego balerona wystawiać na targi pracy ?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • dr Wiki 2023-05-13 21:23:14 79.191.*.*
    Boże uchowaj pracodawców od absolwentów UWMu
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 2

www.autoczescionline24.pl