Street Art króluje pod ratuszem

Ostatnia aktualizacja 2015-06-25 12:05:18, OL
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Street Art króluje pod ratuszem

Nasze czytelniczki, Karolina i Ania pochwaliły się swoją wyjątkową pracą, którą wszyscy możemy podziwiać na placu przed olsztyńskim ratuszem. Dziewczyny w dwie noce stworzyły swój projekt, który zgłosiły do konkursu Olsztyn Street Art Garden.

Pod ratuszem od dziś możemy podziwiać ciekawą pracę dwóch olsztynianek: Karoliny i Ani, które biorą udział w konkursie Street Art Garden, współorganizowanym przez Urząd Miasta Olsztyna.

- Naszą pracę stworzyłyśmy w dwie noce, bo zapracowane z nas dziewczyny. Miejmy nadzieję, że nasz projekt przypadnie do gustu olsztynianom – mówi Karolina, współtwórczyni instalacji, która stanęła pod ratuszem.

W ramach konkursu uczestnicy mają stworzyć prace o charakterze streetartowym, tzn. realizowanych w przestrzeni miejskiej. Forma prac jest nieograniczona – mogą to być tradycyjne graffiti, murale, ale również różnego rodzaju instalacje w przestrzeni miejskiej.

Projekt Olsztyn Street Art ma na celu stworzenie wirtualnej mapy street artu w Olsztynie i okolicach. Na bazie nowoczesnej sztuki ulicy rozmieszczonej w różnych zakątkach miasta powstanie serwis z mapą oraz zdjęciami poszczególnych realizacji.

Przypomnijmy, konkurs zakończy się już w najbliższy weekend. Z tej okazji w Parku Centralnym spotkamy się na Street Art Garden Party, pikniku ze wspólnym malowaniem graffiti.

Zapraszamy 27 czerwca od godziny 12.00 do Parku Centralnego.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze