Strażnik poprosił go o zdjęcie czapki, ten zaczął go wyzywać. Teraz odpowie za to przed sądem

Data dodania: 2018-10-11 12:44:16, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Strażnik poprosił go o zdjęcie czapki, ten zaczął go wyzywać. Teraz odpowie za to przed sądem

Za znieważenie funkcjonariusza Straży Granicznej odpowie przed sądem mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. 43-latek zareagował agresją na prośbę strażnika o zdjęcie z głowy czapki.

Do zdarzenia doszło podczas odprawy granicznej na przejściu w Grzechotkach. Na kierunku wyjazdowym z Polski stawił się kierowca samochodu osobowego marki Volkswagen.

Funkcjonariusz kontrolujący mężczyznę poprosił go o zdjęcie z głowy czapki, by mógł porównać jego wizerunek ze zdjęciem na dokumencie.
Nagle podróżny stał się wulgarny i zaczął obrażać kontrolera. Na prośbę funkcjonariusza żeby się uspokoił 43-latek zaczął go wyzywać.

Teraz mieszkaniec powiatu olsztyńskiego odpowie za znieważenie funkcjonariusza publicznego, które  jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności na okres do jednego roku.

Źródło: WMSG

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.