Strażacy szkolili się z nurkowania podlodowego [FILM]

Ostatnia aktualizacja 2017-02-17 09:39:37, sm
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Strażacy szkolili się z nurkowania podlodowego [FILM]

W ośrodku szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie przeprowadzono ćwiczenia w zakresie nurkowania pod lodem dla nurków regionu. Zgodnie bowiem z przepisami, prowadzenie działań ratowniczych i prac podwodnych pod lodem przez nurków wymaga ukończenia przez nich odpowiedniego szkolenia.  

Szkolenie obejmowało część teoretyczną i praktyczną.  Podczas zajęć teoretycznych nurkowie zapoznali się z zasadami bezpiecznego nurkowania pod lodem, sprzętem wykorzystywanym w tego typu nurkowaniu, samoratownictwa oraz prowadzenia działań ratowniczych. 

Część praktyczna szkolenia odbyła się na jeziorze Ukiel. Strażacy w ramach szkolenia wykonali dwa nurkowania pod lodem, podczas których oswajali się z przebywaniem pod wodą w zamkniętej przestrzeni, uczyli się nurkowania w pełnej asekuracji oraz sposobów samoratownictwa pod lodem.


Jak informują strażacy - w tym roku warunki atmosferyczne były bardzo trudne. Mróz i silny wiatr utrudniał prowadzenie szkolenia. Dopisał jednak lód na jeziorze, jego grubość przekraczała 20 centymetrów.

Szkolenie ukończyło 5 funkcjonariuszy z Olsztyna, Ostródy, Elbląga i Bartoszyc, co przełoży się w przyszłości na podniesienie gotowości operacyjnej grup w okresie zimowym.

Źródło: KW PSP Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.



Apteki całodobowe | Lekarze